MojAndroid

Spoločnosť Google aj naďalej pokračuje vo vylepšovaní svoje cloudovej služby Google Disk (Google Drive). Po novom už budú môcť používatelia komentovať súbory priamo v službe Google Disk. Týka sa to hlavne rôznych dokumentov, tabuliek a prezentácií. Kvôli ich komentovaniu ste ich doteraz museli najprv otvoriť v Google Dokumentoch (Google Docs, Sheets, alebo Slides), čo znamenalo ďalší zbytočne otvorený tab v internetovom prehliadači. Nová funkcia sa hodí najme rpi zdielaných dokumentoch v rámci pracovného prostredia medzi kolegami.

Náš tip
Došlo vám miesto v Google Drive? Takto môžete získať aj gigabajty navyše! | NÁVOD

Nová funkcia bola testovaná niekoľko mesiacov, takže by nemalo dochádzať k zmiznutiu komentárov alebo podobným problémom. Spoločnosť Google taktiež na svojom blogu upozorňuje na plnú kompatibilitu s formátmi a produktami od konkurenčného Microsoftu. Používatelia programu Microsoft Outlook môžu využiť Google Drive plug-in, ktorý do mailu pripojí dokumenty priamo z Google Disku. Pre Microsoft je Google jedným konkurentov na poli cloudových úložísk a tak sa snaží zlákať používateľov Google Disku na svoju službu OneDrive rôznymi akciami. Napríklad zaplatením zvyšku zmluvného kontraktu z konkurenčného Google Drive, Dropboxu alebo Boxu.

10.2.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+