MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla, že ďalším cieľovým segmentom trhu budú najmladší užívatelia. Rôzne internetové služby sú dnes určené iba pre užívateľov starších, ako 13 rokov a Google si zaumienil vytvoriť bezpečný internetový obsah, ku ktorému by mali oficiálny prístup aj tí najmenší.

Dôvod je jednoduchý – čím skôr si užívatelia zvyknú na ekosystém a služby Google, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budú tieto služby používať aj v budúcnosti. Okrem toho by Google získal milióny nových zákazníkov, ktorí doteraz nemali k produktom internetového giganta prístup. Spoločnosť plánuje podľa všetkého niekoľko veľkých noviniek, pričom medzi najdôležitejšie patria regulovaný a bezpečný obsah na YouTube, ovládací panel, pomocou ktorého by mali rodičia detailný prehľad o internetových aktivitách svojich detí a overenie veku na zariadeniach s Androidom.

facebook-logo

Podobným smerom sa chcel v minulosti vydať aj ďalší gigant na poli internetových služieb – Facebook. V roku 2011 vyšlo najavo, že až polovica užívateľov do 12 rokov v USA používa sociálnu siet bez vedomia rodičov, a tak sa Facebook rozhodol vytvoriť podobnú službu pre najmenších. Doteraz sa tak ale nestalo a rýchlou realizáciou svojich vlastných plánov by mohol mať Google v tejto oblasti navrch.

Podľa amerických zákonov mohli doteraz deti používať internetové služby iba s vysloveným oprávnením od rodičov. Poskytovatelia týchto služieb sa museli postarať o to, aby bol obsah na ich stránkach bezpečný, čo bolo veľmi nákladné a pre užívateľov nepohodlné. Tieto problémy by sa ale rýchlo vyriešili vytvorením služieb zameraných vyslovene na deti. Spoločnosti by mali vyriešený problém s reguláciou obsahu a rodičia by sa zas nemuseli báť o to, čo ich deti na internete uvidia.

Zdroj: Giaom via Gizmodo

23.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+