MojAndroid

Google má okrem vlastnej aplikácie fotoaparátu, známej aj ako Google Camera, celkom dlhý zoznam zariadení, ktorým priniesol podporu AR, čiže rozšírenej reality. Vďaka tomu môžete používať množstvo zábavných, ale niekedy aj praktických aplikácií, ktoré vám uľahčia bežný deň. Po poslednej aktualizácii pre Google Camera sa zdá, že čoskoro by mohol pribudnúť aj režim rozšírenej reality, vďaka ktorému by ste mohli merať vzdialenosti v priestore.

Praktická vec na každodenné použitie

Ak ste sa už aj vy niekedy ocitli v situácii, kedy ste potrebovali niečo odmerať, ale meter ste nemali po ruke, nová funkcia pre Google Camera by vás mohla potešiť. Ide totiž o mód, v ktorom bude možné používať rozšírenú realitu na meranie vzdialeností v reálnom priestore. Tak napríklad veľmi rýchlo zistíte, koľko centimetrov má váš pracovný stolík, ako sú od seba vzdialené dve zásuvky v stene a podobne.

Najbližšia aktualizácia aplikácie Google Camera by mohla priniesť rozšírenú realtiu na meranie
Najbližšia aktualizácia aplikácie Google Camera by mohla priniesť rozšírenú realtiu na meranie

Zatiaľ to nie je potvrdené

Či sa Google naozaj rozhodne implementovať takúto možnosť ešte nie je potvrdené. Objavil ju však jeden zo skupiny vývojárov XDA Developers, ktorý našiel v kóde aj tieto dva riadky:

<string name=“mode_measure”>Measure</string>
<string name=“mode_measure_desc”>Switch to Measure mode</string>

To značí, že spoločnosť chystá niečo ako meradlo pre AR. Uvidíme, či však aj naozaj uzrie svetlo sveta, alebo len upadne do zabudnutia. A čo vy? Uvítali by ste takúto funkciu pre Google Camera? Napíšte nám o tom do komentára pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Aktualizácia Google Fotoaparátu prináša tmavý režim
Náš tip
Port Google Camera s podporou HDR+ a Night Sight prichádza do série Samsung Galaxy S10
9.4.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+