MojAndroid

Je známa vec, že OLED displeje majú menšiu spotrebu, keď zobrazujú tmavšie prostredie. Je to dané hlavne tým, že jednotlivé pixely OLED displeja musia menej samostatne svietiť a v prípade čiernej farby môžu byť kompletne vypnuté a displej dosiahne dokonalú čiernu. Veľa aplikácií kvôli tomu prináša tmavý režim grafického rozhrania, aby vyšlo v ústrety majiteľom smartfónov s takýmito displejmi a šetrilo ich akumulátory. Minulý rok pribudol tmavý režim do aplikácie Youtube a nedávno bol odhalený v betaverzii aplikácie Whatsapp. A aplikácia Google Fotoaparát ho dostáva vo svojej poslednej aktualizácii na verziu 6.2.

Tmavý režim v rámci Nastavení spolu s pár ďalšími novými funkciami je v aplikácii Google Fotoaparát dostupný zatiaľ len pre smartfóny radu Pixel a podľa ohlasov sa zapne, len keď je v smartfóne nastavený režim Battery Saver. Paradoxne korektne funguje lepšie v betaverzii Android Q ako v stabilnom systéme Android 9.0 Pie. Ďalšou novinkou sú nové prechody medzi zmenou režimov z Fotoaparátu na Video, Portrét mód alebo Panorámu. Google Fotoaparát je k dispozícii zdarma v obchode Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.4.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+