MojAndroid

V obchode Play je k dispozícii celý rad aplikácií s kalendárom, ktoré ponúkajú rôzne extra funkcie. Základnou aplikáciou v systéme Android je ale aplikácia Google Calendar, ktorá nedávno získala aktualizáciu s novým material dizajnom. Vďaka tomu sa stala aplikácia oveľa atraktívnejšou, no užívatelia sa sťažovali na niektoré chýbajúce funkcie. Na mysli máme napríklad nemožnosť zobraziť si mesačný náhľad spolu s naplánovanými udalosťami. Google ale vypočul želania svojich fanúšikov a túto funkciu prináša v najnovšej verzii kalendáru.

nexus2cee_Calendar1-329x585 nexus2cee_Calendar2

Teraz si môžete zobraziť vaše aktivity v daný deň, v najbližších troch dňoch, v najbližšom týždni a po novom aj v mesiaci. Vďaka tomu môžete jednoduchým prepnutím prezerať rôzne časové obdobia a mať prehľad o tom, koľko povinností vás čaká. V najnovšej verzii aplikácie sú tiež možnosti prepínania náhľadu presunuté z hornej lišty do ľavého ovládacieho panelu.

nexus2cee_Calendar3-668x592

Okrem toho pribudla aj nová možnosť zobrazenia farebne rozlíšených udalostí v prípade zobrazenia konkrétneho dňa. Pri mesačnom náhľade sa tieto udalosti zobrazujú ako malé farebné bodky, pomocou ktorých si môžete označiť rôzne kategórie udalostí a získať tak ešte lepší prehľad. Aktualizácia aplikácie je už tradične uvoľňovaná postupne. Ak sa vám na vašom zariadení ešte nezobrazila a nechcete ďalej čakať, kliknite na odkaz pod článkom a stiahnite si APK súbor.

Google Calendar v5.2 – Odkaz na stiahnutie

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

9.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+