MojAndroid

Android sa vyznačuje najmä rôznorodosťou zariadení, na ktorých sa momentálne nachádza. Tento mobilný operačný systém je súčasťou ako smartfónov, tabletov alebo multimediálnych zariadení, tak aj hodiniek, okuliarov, či mini počítačov. Doteraz sme však nemali tú česť sa stretnúť s notebookom priamo od Google, ktorý by ako OS používal práve Android. To by sa však mohlo zmeniť v tomto roku. Spoločnosť Google má totižto vydať svoj prvý Android notebook už v treťom štvrťroku. Informoval o tom DigiTimes.

Chromebook Pixel
Na obrázku Chromebook Pixel od spoločnosti Google

Google sa snaží na trhu s notebookmi uspieť so svojim operačným systémom Chrome. Nedávno vydal aj svoj prvý Chromebook Pixel, ktorý doplnil portfólio existujúcich zariadení. Počet predaných kusov notebookov s týmto OS je však stále nízky a pohybuje sa na úrovni 1 milióna kusov ročne. Vďaka popularite Androidu by však mohol mať notebook s týmto OS pomerne dobrú šancu uspieť. Všetko samozrejme závisí od toho, čo nové prinesie nová verzia Androidu 5.0 Key Lime Pie, ktorej odhalenie očakávame na vývojárskej konferencii Google I/O v máji. Predpokladáme, že táto by mohla priniesť výrazne zmeny v používateľskom prostredí a funkcie prispôsobené práve pre použitie na notebookoch.

Príprave nového notebooku s Androidom by mohla naznačovať aj nedávna výmena na vedúcich postoch platformy Android. Pomyselného otca tohto operačného systému Andyho Rubina vystriedal Sundar Pichai, hlavný viceprezident pre služby Chrome a Apps. Ten má v súčasnosti pod palcom oba operačné systémy spoločnosti Google – mobilný Android i desktopový Chrome OS. Otázne je, či sa Google k vydaniu Android notebooku odhodlá, keďže by negatívnym spôsobom ovplyvnil predaj notebookov s Chrome OS.

Zatiaľ ide len o špekulácie, no keby sa Androidbook stal skutočnosťou, rozmýšľali by ste nad ním alebo by ste dali prednosť klasickému notebooku s Windowsom, Mac OS X alebo Linuxom?

Zdroj: digitimes

3.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+