MojAndroid

Google Assistant je dnes považovaný za najlepšieho inteligentného hlasového asistenta na svete. O tom nepochybujeme ani my, stále je však čo zlepšovať. O tom vie aj samotný Google, a preto teraz prináša novú aktualizáciu. Zmena zasiahla hlavne výzor celého prostredia, dostalo sa ale aj na nové nástroje.

Väčšie karty znamenajú viacej výsledkov

Prvou zmenou, ktorú si pravdepodobne všimnete hneď po aktualizovaní, je zväčšenie kariet s výsledkami. Google Assistant tak dokáže na jednu otázok vyhľadať a zobraziť viacej odpovedí než predtým. Samozrejme je to všetko v súlade s Material Design 2.0, ktorý si obľúbilo množstvo používateľov. Navyše sa môžete tešiť na väčšie množstvo vizuálnych prvkov, čiže vám k jednému výsledku zobrazí niekoľko obrázkov.

google-assistant-cards

Nové praktické nástroje

Okrem vizuálnych zmien sa dostalo aj na niekoľko noviniek v oblasti funkcionality. Tešiť sa tak môžeme novej finančnej kalkulačke a klasickej kalkulačke. Zaujímavý je aj nástroj na výber farby a poteší aj vodováha. Všetky tieto síce nie sú nevyhnutné k životu, zísť sa však môžu a je dobré mať niečo podobné po ruke.

google-assistant-cards-3

Podľa vyhlásenia Googlu sa už aktualizácia pomaly dostáva do zariadení, ktoré majú nainštalovaného Google Assistanta. Dostali ste ju už aj vy? Používate hlasového asistenta? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Asistent obdržal hlas Johna Legenda
Náš tip
Google odstraňuje odomykanie pomocou hlasu
10.4.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+