MojAndroid

Na výstave CES 2019 Google oznámil, že čoskoro odstráni možnosť odomknúť svoj smartfón pomocou tzv. Voice Match. Zdá sa, že slovo aj splní, pretože podľa najnovších informácií začal odosielať aktualizácie na Google Pixel 3 a Pixel 3 XL. Tá naozaj odstraňuje tú možnosť, keď aj cez zamknutú obrazovku môžete ovládať Google Assistant.

Zmenu pocítia majitelia Pixelov aj tabletov

Google Assistant je to už nejaký ten čas a mnohým ľudom pomáha počas každodennej rutiny. Hlasom je pohodlné ovládať prehrávač hudby, vypočuť si predpoveď počasia alebo stlmiť zvuky hlásení. Na to je však potrebné obísť zabezpečenie smartfónu, napríklad odtlačok prsta. To sa doposiaľ dalo aj pomocou Voice Match, čiže vášho hlasu. Google sa však rozhodol odstrániť to. Zistilo sa to oficiálne, keď sa na modeloch Google Pixel 3 a 3XL začala objavovať aktualizácia, ktorá tak robí.

Na Google Pixel 3 a 3 XL už prichádzajú aktualizácie, ktoré končia s odomykaním Voice Match
Na Google Pixel 3 a 3 XL už prichádzajú aktualizácie, ktoré končia s odomykaním Voice Match

Hlas už len po odblokovaní

Napriek tomu, že hlasom už odtlačok prsta neobídete, stále budete schopný ovládať veci ako kalendár, e-maily a iné. Pravdou je ale fakt, že ak si želáte počas počúvania hudby hlasom stíšiť hlasitosť alebo prepnúť skladbu, budete si musieť smartfón odblokovať.  V nastaveniach sa takisto možnosť “Unlock with Voice Match” zmení na “Lockscreen personal results“. Google končí s odomykaním pomocou hlasu pravdepodobne za to, že nebolo tak dokonalé a ľudia s podobným hlasom vám vedeli odtlačok obísť.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Do aplikácií sa už môžete prihlasovať pomocou odtlačku prsta
Náš tip
Google na konferencii GDC zrejme predstaví svoj nový herný projekt
4.3.2019
Zdroj: Phandroid
 • Devilkin

  Nie len na Pixeloch. Aj na Xperii 😅 Zaujimave je, ze hlasom mozem zapnut svetlo, ale ak ho chcem vypnut, tak prikaz nefunguje, musim odblokovat telefon 😅 https://uploads.disquscdn.com/images/fea4ed8f69ec9c2aac25225adce0cf455e28a7bc9f69c236e44af1da6466457d.png

 • Peter Kmec

  Na mojom P20 Pro som to pocítil už pred mesiacom. Už viac ako mesiac sa nedá cez zablokovaný telefón spraviť vôbec, ale že vôbec, nič. Vždy si to vypýta odtlačok alebo vzor…
  Ale niekedy (stalo sa to asi 4-5 krát) ako keby mal svoj deň a pustí akýkoľvek príkaz aj cez zablokovaný telefón… Každopádne, toto je najväčšia hlúposť akú Google za posledný čas spravil.

 • Tomáš Petrík

  Skoda, bolo to dobre na vytacanie hovoru za jazdy.

+