MojAndroid

Určite je mnohým jasné, prečo sa spoločnosť Google nerozhodla túto informáciu oznámiť v pondelok 1. apríla. Mnohí by jej totiž neuverili. Google Asistent dostáva hlas známeho speváka.

Skvelý hlas v asistentovi

Prvýkrát, čo spoločnosť Google oznámila na minuloročnom I/O, že Google Asistent bude môcť rozprávať hlasom Johna Legenda, mnohí si mysleli, že sa jedná iba o žart. Nuž, ono je tomu skutočne tak, a vyskúšať si to môžte sami. Stačí, že asistentovi poviete napríklad “Hey Google, talk like a Legend”. Nastaviť si to môžete aj manuálne v nastaveniach Google Asistenta. Predvolený hlas bude následne nahradený hlasom speváka.

Opýtať sa ho môžete tieto špeciálne otázky:

  • “Are You John Legend?”
  • “What´s your favourite type of music?”
  • “Who is Chrissy Teigen?”
  • “Tell me a joke.”

Legendov hlas je zatiaľ veľmi obmedzený, a to pre zopár príkazov, vrátane zopár “Easter Eggov”. Na nepodporované otázky vám odpovie predvolený hlas Google Asistenta.

Ďalšie články o spolupráci Johna Legenda s Google:

Náš tip
Google pridáva do svojho asistenta nové hlasy, vrátane Johna Legenda! | Google I/O 2018
Náš tip
Nový klip od Johna Legenda bol celý natočený smartfónom Google Pixel 2
8.4.2019
Zdroj: Tech Crunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+