MojAndroid

Služba Google Asistent pôvodne začala svoj život na prvých telefónoch Google Pixel. Neskôr ju Google uvoľnil aj pre telefóny so systémom Android 6.0 Marshmallow a vyšší. A teraz spoločnosť Google rozšírila jeho dostupnosť aj na tablety a na telefóny s Android 5.0 Lollipop.

Náš tip
Google Lens sa už objavili v Google Asistentovi

Spoločnosť Google predstavila Google Asistenta v roku 2016 na telefónoch Pixel ako nástupcu služby Google Now. Oproti svojmu predchodcovi Google Now priniesol Asistent výrazne vylepšenia v tom, ako s hlasovým asistentom dnes komunikujeme. Google dal veľa úsilia do vývoja systému, ktorý umožnil prirodzenú dvojcestnú konverzáciu. Google asistent tak rozumie kontextu viet a dáva používateľovi väčšiu slobodu v tom, čo môže povedať. Dlho bol ale nedostupný pre väčšinu Android zariadení. To teraz končí a mal by sa čoskoro objaviť v zariadeniach s Android 5.0 Lollipop s nastaveným jazykom Angličtina v krajinách USA, Veľká Británia, India, Austrália, Kanada, a Singapur a s nastavením jazykom Španielčina v krajinách USA, Mexiko a Španielsko. Ďalej v krajinách ako Taliansko, Japonsko, Nemecko, Brazília a Južná Kórea s nastavením úradným jazykom príslušnej krajiny.

Zdroj: GSMarena

15.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+