MojAndroid

Spoločnosť Google v máji na svojej konferencii Google I/O predstavila novú technológiu nazývanú Google Lens. Tá spája umelú inteligenciu s fotoaparátom v smartfónoch tak, že zariadenie nebude len vidieť to čo vidíte vy, ale bude tomu aj rozumieť. Nedávno sa dostalo Google Lens do aplikácie Google Fotky a teraz už môžme vidieť jej integráciu v Google Asistentovi.

Google Lens sú takým jednoduchším nasledovníkom zrušeného projektu Google Glass známych ako inteligentné okuliare. Ak fotoaparát vášho telefónu namierite napríklad na kvet, Google ho dokáže rozpoznať. Podobne môže fungovať napríklad aj odfotenie názvu WiFi siete a hesla na routeri. Ak ho dokáže Google identifikovať, tak používateľovi ponúkne, aby sa k sieti pripojil jediným ťuknutím. Z fotografie podniku dokáže Google analyzovať jeho názov a vzápätí poskytnúť ďalšie informácie a hodnotenia, a to priamo prostredníctvom karty nad fotografiou.

Teraz sa Google Lens objavili u niektorých užívateľoch v zahraničí v Google Asistentovi v podobe ikonky podobnej tej, ktorá sa už predtým objavila v Google Fotkách. Po jej stlačení sa otvorí fotoaparát a po namierení na nejaký objekt, Google Asistent určí alebo sa pokúsi aspoň určiť na čo sa pozeráte. Pokiaľ sa aj vám už nová funkcia Google Lens objavila v Google Asistentovi na android telefóne, môžte sa v diskusii podeliť o skúsenosti.

Zdroj: AndroidPolice

20.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+