MojAndroid

Spoločnosť Google dnes na veľkolepej udalosti I/O 2018 oznámila, že do svojho inteligentného asistenta pridáva rovno 6 nových hlasov, ktoré majú skutočne blízko k zneniu ozajstného človeka. Zlepšenia pridávajú prirodzenejšie pauzy medzi slovami a iné drobnosti, ktoré pomáhajú vytvoriť prirodzenejší rozhovor s asistentom.

Príde aj známy hlas

Nová verzia asistenta, ktorá obsahuje ženské aj mužské hlasy je postavená na technológií Wavenet, na ktorej spoločnosť Google začala pracovať pred 18 mesiacmi. Do štúdii taktiež prináša niekoľko veľkých mien, počnúc hudobníkom Johnom Legendom, ktorého hlas v asistentovi by sme mali počuť ešte tento rok.

Znakom toho, že John Legend výrazne spolupracuje so spoločnosťou Google môže byť aj jeho hudobný videoklip, ktorý bol natáčaný smartfónom Google Pixel 2.

Náš tip
Nový klip od Johna Legenda bol celý natočený smartfónom Google Pixel 2

Asistent bude prítomný aj v Mapách Google

Google sa snaží svojho asistenta a všeobecne umelú inteligenciu implementovať do rôznych svojich aplikácií. V lete bude prítomný aj v aplikácii Google Mapy. Na Google I/O zobrazili ukážku, ako to všetko bude fungovať. Povedzme, že jazdíte v aute, používate Google Mapy ako navigáciu a chceli by ste zistiť, ako dlho ešte bude trvať cesta do cieľa. Po novom sa budete môcť napríklad na túto otázku opýtať asistenta bez toho, aby ste sa telefónu čo i len dotkli a asistent vám na otázku jasne a stručne odpovie. Chcete, aby asistent pustil nejakú hudbu? Žiaden problém. Opäť požiadate asistenta a on vám ju prehrá zo služby YouTube (samozrejme, bez samotného videa).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+