MojAndroid

Dnes Google na svojej developerskej akcii Google I/O 2016 predstavil niekoľko naozaj zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj Google Allo, nová chatovacia aplikácia, ktorá má vlastnú umelú inteligenciu. Tá vám pomôže pri písaní s vašimi priateľmi a rodinou tým, že doplní slová do konverzácie za vás. Okrem toho si však môžete písať aj priamo s chatbotom a získavať informácie prirodzenou cestou priamo v konverzácii.

google-allo-1

Google dnes hovoril aj o novom Google Asistentovi, ktorý je priamou konkurenciou pre systém Alexa. Práve jeho umelá inteligencia je integrovaná do novej aplikácie Allo. Priamo v aplikácii môžete zdieľať multimédiá a dokumenty, plánovať svoje udalosti, kupovať veci (cez podporované služby). Samotná aplikácia bude dostupná pre Android aj iOS už toto leto.

Okrem inteligencie aj bezpečnosť

Allo si môžete predstaviť ako inteligentný chat. Na jeho tvorbe spolupracovali aj páni zo startupu 200 Labs, ktorí sú teraz združení pod názvom ChatFuel. Čo je na novej Google aplikácii chválitebné, je jej bezpečnosť. Okrem klasických konverzácii totižto Allo ponúka aj end-to-end šifrovanie, vďaka ktorému bude vaša konverzácia v bezpečí pred celým svetom. Táto konverzácia má príznačný prívlastok – incognito. 

google-allo-2

 

Veľmi zaujímavou funkciou sú aj inteligentné odpovede. Tie sa zobrazia v konverzácii na základe predikcie, ktorá vychádza z viacerých bodov. Ak vám niekto pošle napríklad fotku svojho psa, Allo vám automaticky ponúkne odpovede ako “Ten je zlatý”, “Awww”, “Aký krásny pes!” a podobne. Inteligentné odpovede sa Allo naučí postupne podľa toho, čo v ňom píšete vo všetkých konverzáciách a samozrejme hľadá inšpiráciu aj v Google Asistentovi a predikciách na základe dát z vyhľadávania.

Chatbot @google

Chcete vyhľadať zaujímavé informácie, pracovať s kontextom alebo si zistiť viac informácií naraz a nechcete kvôli tomu stráviť pol hodinu nad vyhľadávaním? Tak si otvore Allo a napíšte chatbotovi na @google. Ten s vami dokáže komunikovať a v klasickej konverzácii vám odpovie na všetky vaše otázky a dotazy. Priamo z Allo tiež môžete zadávať pripomienky, tvoriť udalosti v kalendári, objednať si stôl v obľúbenej reštaurácii alebo si pozrieť, kedy hrá váš obľúbený tím najbližší zápas.

Celkovo je Allo akousi alternatívou ku Google Hangouts, ktorý však zostane nedotknutým a bude fungovať ako multiplatformová služba aj naďalej. Ak však chcete držať krok s dobou a chcete, aby vám vaše zariadenie pomáhalo s každodennými problémami a aspoň čiastočne pomáhalo pri zjednodušení celej konverzácie s vašim okolím, budete používať Allo.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+