MojAndroid

Dnes si všetci píšu. Vo veľkom. Niektorí používatelia sú už takí zhýčkaní, že píšu ľuďom, čo sú iba niekoľko metrov od nich, pretože sa im nechce vstať a ísť sa opýtať osobne. Uvedomujú si to aj veľké spoločnosti, a preto sa dnes kladie veľký dôraz na komunikačné aplikácie. Facebook Messenger, WhatsApp  či Skype by však mali spoznať už čoskoro ďalšieho konkurenta. Od Googlu!

Ten pripravuje vlastný messenger, ktorý však nebude slúžiť len na komunikáciu s ľuďmi. Malo by ísť o akéhosi hybrida, v ktorom budú dostupné aj akési chatboty. Tie majú odpovedať na otázky používateľov, prípadne si s nimi písať vtedy, keď niekto z ich známych nie je online. Niečo ako textové Siri od Apple. Hoci už Google službu na rýchle správy má (Hangouts), chce vytvoriť viac konkurencieschopný titul.

Vo svojej novej službe plánuje Google, člen Alphabet Inc., integrovať tzv. chatboty, sofvérové programy, ktoré dokážu odpovedať na otázky priamo v messengeri. Ľudia budú môcť napísať priateľom alebo chatbotovi, ktorý bude prehľadávať internet a všetky online zdroje, aby našiel informácie potrebné na zodpovedanie danej otázky.

 

Google v októbri tohto roka kúpil aj startup s názvom 200 Labs Inc., ktorý sa zaoberá vývojom chatbotov. So slovom chatbot sa ale náš verný čitateľ nestretáva po prvýkrát. O týchto inteligentných programoch, ktoré mnohí prirovnávajú k umelej inteligencii, sme vám už písali v jednej z našich tém. Uvidíme, s akou inováciou príde na trh Google no už teraz vieme, že WhatsApp a podobné tituly by sa mali obávať nového ešte nepredstaveného konkurenta.

Náš tip
TÉMA | Google chatbot posúva umelú inteligenciu na novú úroveň

Zdroj: AndroidCentral

23.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+