MojAndroid

Google v súčasnosti pracuje na veľkej aktualizácii pre webovú verziu služby Gmail, ktorá prinesie prepracovaný dizajn na uľahčenie pohybu medzi platformami giganta. Podľa portálu 9to5Google sa do služby čoskoro môže pridať ešte jedna zmena, ktoré ovplyvní správanie Gmailu aj na smartfónoch.

Koniec dvojitým upozorneniam v Gmaili

Zdá sa, že gigant teraz na vybraných účtoch testuje funkciu, ktorá umožní automaticky vypnúť mobilné upozornenia na nové e-maily, pokiaľ máte Gmail otvorený v prehliadači na počítači. Zatiaľ je možné ju zapnúť prostredníctvom vyskakovacieho okna, ktoré sa zobrazí v desktopovej verzii mailového klienta.

Počas používania tohto zariadenia pozastavte mobilné upozornenia

Ak chcete pozastaviť mobilné upozornenia Gmailu, keď ste na tomto zariadení aktívni, povoľte prehliadaču, aby zistil, či ste aktívni alebo nie. Kliknite na Pokračovať a potom na Povoliť, keď vás prehliadač vyzve.

Gmail možnosť pozastaviť upozornenia na mobile
Vyskakovacie okno na povolenie novinky | Zdroj: 9to5Google.com

Kliknutím na tlačidlo Pokračovať sa zobrazí výzva so žiadosťou o povolenie „vedieť, kedy aktívne používate toto zariadenie“. V nastavení Gmailu sa však momentálne nenachádza možnosť túto funkciu manuálne vypnúť alebo zapnúť. Obísť tento dočasný nedostatok môžete tak, že v prehliadači je možné zakázať vyššie uvedené povolenie. Bez neho novinka fungovať nebude.

Momentálne nie je jasné, ku koľkým používateľom sa možnosť zakázať upozornenia na mobile v tejto prvotnej, testovacej fáze dostane. Nevieme ani to, či sa Google skôr alebo neskôr funkciu rozhodne zaviesť oficiálne, pre všetky účty.

Náš tip
Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý fotí podľa vás lepšie? Hlasujte
19.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+