MojAndroid

Gmail pracuje na novej funkcii svojho emailového klienta, ktorá upozorní používateľa na to, že dostal nezašifrovanú správu. Konkrétne systém upozorní na to, že email prichádza zo servera, ktorý neposkytuje šifrovanie odchádzajúcich správ. Ide o jednu z viacerých bezpečnostných funkcií, ktoré Google do Gmailu pridáva už od roku 2013.

gmail graphic

Náš tip
Gmail pre Android prináša nové možnosti pre blokovanie používateľov a zrušenie odberov

Nezašifrovaná správa je nebezpečná najmä v prípade, že používatelia experimentujú s SSL dotazmi a podivnými DNS servermi. Problémom nie sú nezašifrované správy samotné, ale možnosť spôsobiť problémy pri komunikácii z vonkajšej strany. Gmail preto tieto upozornenia zobrazí ako notifikáciu o potenciálne nebezpečnej správe. Pre používateľov by táto funkcia mala byť dostupná do decembra.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

16.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+