MojAndroid

Responzívnosť je jednou zo základných podmienok pre moderné weby. A spoločnosti si na nej zakladajú aj pri iných formátoch, ktoré posielajú svojim zákazníkom či čitateľom. Aj preto nás naozaj teší, že sa Google rozhodol brať na responzívnosť ohľad a verejne vyhlásil, že Gmail bude podporovať responzívne e-maily vo webovej aj mobilnej forme.

responzivne-emaily-gmail

Náš tip
Gmail bude overovať odosielateľov e-mailov, rozširuje bezpečnostné funkcie

Responzívne e-maily prispôsobia zobrazovanie obsahu rozmerom vášho displeja, aby bol pre vás obsah správy adekvátnejšie zobrazený. Autor e-mailu ale musí správne nastaviť CSS parametre odosielanej správy, k čomu mu môžu dopomôcť aj dokumenty, ktoré zverejnil Google. Novinka bude dostupná vo webovej verzii Gmailu aj v jeho Android aplikácii ešte tento mesiac. U nás si na aktualizáciu možno na aktualizáciu budeme musieť počkať o niečo dlhšie.

Zdroj: AndroidPolice

15.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+