MojAndroid

Gmail prináša ďalšie bezpečnostné vychytávky. S najnovším updatom má pribudnúť autentifikácia odosielateľa správy. Tá má pomôcť najmä menej skúseným používateľom, a to s identifikovaním potenciálne nebezpečných e-mailov. Po novom, pri podozrivých odosielateľoch alebo pri správach s otáznym obsahom, totiž Google vymení obrázok avatara za “STOP” znak s otáznikom. Ten by mal byť indikátorom toho, že niečo nie je v poriadku. Pri takto označených správach by ste teda určite mali zvýšiť svoju pozornosť.

Google chce v nových verziách Gmailu zakročiť aj proti phisherom a šíriteľom malwaru. E-mailový klient tak pri nebezpečných odkazoch upozorní na nebezpečenstvo celoplošnou výstrahou, v ktorej bude informovať používateľa o tom, že navštívením danej web stránky “môže dôjsť k poškodeniu počítača”. S podobným upozornením ste sa dodnes mohli stretnúť aj v internetovom prehliadači Chrome, Google ho však  v nasledovných hodinách alebo dňoch pridá aj do Gmailu. To platí ako pre klienta pre Android, tak aj pre webovú verziu.

gmail-authenticated

Zdroj: androidauthority

 

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+