MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno pripravila pre službu Gmail nové používateľské rozhranie, v rámci ktorého ponúka funkciu Nudges. Funkcia označuje e-maily v schránke, na ktoré ste pravdepodobne zabudli odpovedať (pretože ste ich obdržali už pred pár dňami a ešte ste na ne nereagovali), prípadne sleduje vaše e-maily, na ktoré ste už dlhší čas nedostali odpoveď.

Náš tip
Ako prejsť na nové Gmail rozhranie? | NÁVOD

Funkcia založená na umelej inteligencii

Funkcia môže na niekoho pôsobiť trošku otravne, avšak jej zámerom je byť naozaj užitočná. Keďže je založená na umelej inteligencii, časom sa zrejme naozaj “naučí” rozoznávať presne tie e-maily, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Nudges je prednastavená pre nové rozhranie Gmailu, avšak ak začne byť pre používateľa skutočne otravná, je možné ju v nastaveniach vypnúť.

Funkcia Nudges je dostupná pre používateľov využívajúcich Gmail (po aktualizovaní na nový dizajn) cez webového klienta. Momentálne je dostupná už aj pre Android aplikáciu Gmailu.

V menu pod e-mailovou adresou používateľa v Android aplikácii sa objavila možnosť Nudges. V pod-možnosti Reply and follow up je možné vybrať typ upozornení na e-maily, ktoré chcete dostávať.

19.5.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+