MojAndroid

Pred niekoľkými týždňami bolo vydané nové webové rozhranie Gmail-u. Prináša nielen nový dizajn, ale aj niekoľko nových funkcionalít.

Celkový vzhľad pôsobí o trochu “upratanejšie” a k dispozícii sú nové funkcie, ako napríklad “dôveryhodný mód”, e-mail snoozing, lepšia integrácia s inými Google aplikáciami, inteligentné odpovede, vylepšený offline mód a mnohé iné.

To všetko je fajn, avšak nie všetci používatelia majú už toto rozhranie k dispozícii. Ak sa vám nechce čakať, kým sa vám automaticky zmení alebo ste jednoducho len zvedaví, pomocou nasledujúcich jednoduchých krokov si ho sami “prepnete”.

Ako na to len pár klikmi

Otvorte Gmail a prihláste sa. V pravom hornom rohu Doručenej pošty kliknite na ikonu ozubeného kolieska. Ak je nové rozhranie k dispozícii pre váš účet, uvidíte možnosť “Vyskúšajte nový Gmail” – kliknite na ňu. Po opätovnom načítaní stránky vás privíta “uvítacie okno”, v ktorom budete musieť zvoliť možnosť “Ďalej” a vybrať zobrazenie doručenej pošty. Väčšina používateľov asi vyberie možnosť “Predvolené”, pretože tá zobrazuje najviac informácii o doručenej pošte, ale na výber sú aj iné možnosti. Kliknite na OK a už používate nové rozhranie! Samozrejme, ak sa chcete vrátiť na to staré alebo si prenastaviť zobrazovanie doručenej pošty, po kliknutí na ikonu ozubeného kolieska tak urobíte veľmi jednoducho.

Možnosť vyskúšať nový Gmail však ešte nie je k dispozícii pre všetkých, ale podľa spoločnosti Google by sa mala zjaviť do niekoľkých týždňov každému (pred tým, ako sa Gmail “prepne” automaticky všetkým ). Jedno malé upozornenie – dôveryhodný režím ešte nie je k dispozícii, preto nebuďte prekvapení, ak vám nebude ešte fungovať. Google pravdepodobne ešte vylepšuje niektoré časti rozhrania.

Tí, ktorí ste nové rozhranie už vyskúšali – aké sú vaše názory naň? Zostávate pri ňom alebo sa vrátite ešte na čas k starému?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+