MojAndroid

Dnes si už konverzáciu bez smajlíkov pomaly ani nevieme predstaviť. Začalo to jednoduchými kombináciami rôznych znakov a aktuálne sme v dobe, keď sú smajlíky pekne grafické a dokážu veľmi výstižne vyjadriť pocity diskutujúcich. Klávesnicu Gboard od Googlu taktiež nemusíme predstavovať. Je predinštalovaná na množstve nových smartfónov, hlavne tých, ktoré obsahujú čistý operačný systém Android. Jedná sa o jednu z najlepších klávesníc, aké môžete vo svojom smartfóne mať.

Vybrať vhodného smajlíka môže byť zdĺhavé

Okrem množstva funkcií a rôznych tém obsahuje aj veľké množstvo spomínaných smajlíkov. Vyznať sa v nich je niekedy náročné a nájsť toho správneho môže zabrať veľa času. Google v tejto klávesnici vo výraznej miere využíva umelú inteligenciu, ktorá pomáha dopĺňať slová, prípadne zlepšuje písanie ťahom po klávesnici. Po novom sa bude umelá inteligencia podieľať aj na výbere vhodných smajlíkov. Fungovať to bude veľmi jednoducho. Na základe toho čo píšete, vám bude Gboard navrhovať vhodné smajlíky či GIF súbory.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Najskôr angličtina, potom ostatné jazyky

Počas písania sa v hornej ľavej strane klávesnice objaví ikonka GIF. Kliknutím na ňu sa dostanete k výberu najvhodnejších smajlíkov na základe toho, čo píšete. Nová funkcia bude najskôr k dispozícii celosvetovo pre všetky zariadenia, ale len v angličtine. Spoločnosť ju, samozrejme, plánuje implementovať aj do iných jazykov. Uvidíme, ako dlho bude trvať, kým sa dostane aj do slovenčiny.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Klávesnica Gboard: Dynamické prispôsobenie témy navigačnej lišty
Náš tip
Gboard umožní vytvárať emoji z vašej vlastnej selfie
Náš tip
Swiftkey testuje integrované vyhľadávanie. Nie však cez Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+