MojAndroid

Minulý rok spoločnosť Google pridala do svojej aplikácie Allo balík s nálepkami, ktorý umožňoval používateľom vytvárať vlastné emoji podobné Bitmoji. Vytvorenie “avatara” bolo jednoduché, stačilo si len urobiť selfie. Teraz Google prináša túto funkciu aj do aplikácie Gboard, aby bol každý schopný zdieľať a posielať mini-verziu svojej tváre.

Rovnako ako Bitmoji, balíček nálepiek Mini urobí používateľovi jeho vlastný avatar, ktorý môže byť ďalej umiestnený na rozličných pozadiach a vo viacerých formách. Množstvo možností dovoľuje používateľovi poslať svoj spievajúci, spiaci či smútiaci avatar.

Jedna selfie a môžete posielať svoje malé ja

Akonáhle používateľ získa túto funkciu vo svojom telefóne, proces jej nastavenia bude veľmi jednoduchý. Jediné, čo treba urobiť, je otvoriť sekciu “Nálepky” v Gboard, nájsť novú možnosť “Mini” a urobiť si selfie. Po tomto kroku môžete prispôsobovať a upravovať vzhľad vášho malého ja a posielať priateľom samolepky s vlastným avatarom.

Google na vytvorenie repliky používateľa v podobe mini-avataru využíva umelú inteligenciu aj neurónové siete. Spracovanie umožňuje, aby avatar obsahoval znaky špecifické pre každého používateľa ako sú napríklad farba pleti, farba a štýl vlasov, farba očí, tvar tváre a pod. Google tiež funkcii pridáva 100 dodatočných dizajnov, ktoré obsahoval aj samolepkový balíček pre Allo.

Funkcia samolepiek Mini bola spustená v Gboard pre Android aj iOS. Nanešťastie spoločnosť Google neuviedla, ako dlho bude trvať, kým bude funkcia dostupná pre všetky zariadenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Klávesnica Gboard: Dynamické prispôsobenie témy navigačnej lišty

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+