MojAndroid

Spoločnosť Google neustále vyvíja či aktualizuje svoje aplikácie. V priebehu niekoľkých posledných mesiacov zaznamenala aj aplikácia Gboard pre Android množstvo vylepšení. Gboard je klávesnica, ktorá je rýchla, spoľahlivá, umožňuje písanie ťahom, hlasové zadávanie a pod. Navyše má vstavané Vyhľadávanie Google. Momentálne Google testuje nové vylepšenie na populárnej klávesnici Gboard, ktoré umožní dynamické menenie farby na navigačnej lište.

Gboard v poslednom čase trochu experimentoval s rozšíreniami súvisiacimi s farebnými témami klávesnice. Začiatkom tohto mesiaca pribudla tmavá téma vhodná pre šetrenie batérie na OLED displejoch. Nová funkcionalita umožňuje navigačnej lište prispôsobiť si farebnú tému z klávesnice.

Až taká novinka to nie je, farbu lišty ovládajú viaceré aplikácie

Navigačná lišta jednoducho preberie farbu témy, ktorou momentálne disponuje klávesnica. Takže ak je práve klávesnica červená, červenať sa bude aj navigačná lišta. Ak je však ako pozadie klávesnice nastavený obrázok, funkcia zrejme v takomto prípade fungovať nebude – pracuje len so statickými farbami.

Funkcia ako taká však nie je zásadná novinka, rôzne aplikácie sú schopné “ovládať” farbu a tému navigačnej lišty už nejaký ten čas. Nie je jasné, kedy Google sprístupní túto funkciu aj širokej verejnosti, zrejme to bude v blízkej budúcnosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
30.7.2018
Zdroj: 9to5google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+