MojAndroid

Podľa najnovších zistení je po nečakanej, dvojdňovej odstávke služieb, je spoločnosť Garmin žiadaná o zaplatenie 10 miliónov amerických dolárov. Kybernetickí útočníci žiadajú tučné výkupné pre údajné kompletné uvoľnenie serverov.

Útok na Garmin sa odohral iba pred pár dňami

Vo štvrtok, 23. júla, giganta Garmin postihol kybernetický útok, ktorý ponechal nielen viacerých používateľov v štichu. Tí v danom čase nemohli zaznamenávať svoje športové aktivity a pilotom nebola umožnená ani plnohodnotná prevádzka leteckých navigácií, ktoré táto spoločnosť taktiež vyrába.

Výrobca hodiniek a navigácií na stránke DownDetector

Všetky komunikačné systémy spoločnosti boli prepnuté do režimu offline, a tým pádom nefungovala linka podpory. Podľa webu Forbes je teraz firma Garmin žiadaná o zaplatenie výkupného o čiastke 10 miliónov amerických dolárov.

To aj napriek tomu, že všetky systémy sú už plne funkčné. Útočníci takto zrejme naznačujú, že v prípade neuhradenia sumy môže nastať ďalší pád, respektíve únik viacerých údajov.

Najväčšiu ujmu na tom majú letecké navigácie

Podľa našich informácií sa taiwanská pobočka Garmin rozhodla dočasne pozastaviť výrobu svojich produktov, až dokým sa tieto problémy nevyriešia. Najväčšie ťažkosti však stále má sektor leteckej dopravy.

Piloti lietadiel totiž nemôžu stiahnuť databázy do svojich navigácií. Na sociálnej sieti Twitter, spoločnosť zverejnila krátky a stručný status, hovoriaci o výpadku služieb, ako Garmin Connect a všetkých možností komunikácie s klientmi, vrátane e-mailu a telefónu.

Garmin Fenix 6X Solar
Hodinky na obrázku: Fenix 6X Solar

Výrobca, preslávený hlavne svojimi inteligentnými hodinkami, tvrdí, že našťastie nedošlo k žiadnemu úniku používateľských informácií do cudzích rúk. Nuž, táto kauza sa stáva čoraz viac zaujímavou aj napriek tomu, že Garmin sa už snaží svoje služby pomalším tempom obnovovať do pôvodného stavu.

Sami sme zvedaví, ako to koniec koncov vyvrcholí. Myslíte si, že Garmin zaplatí útočníkom sumu až 10 miliónov amerických dolárov? Svoj názor nám môžete napísať nižšie do diskusie pod článkom.

Náš tip
Veľký pozor! Androidom sa šíri nový vírus, môžete prísť o peniaze
30.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+