MojAndroid

Minuloročné odolné smart hodinky Garmin Instinct 2 zaujali nielen množstvom funkcií, ale aj extrémnou výdržou batérie vo verzii Solar. Ich výrobca teraz predstavil mierne vylepšenú verziu Garmin Instinct 2X Solar, ktorá má väčšie rozmery a LED svietidlo, ktoré má napríklad séria Garmin Fenix 7. Informáciu priniesol portál XDA-developers.

Garmin Fenix 7 Solar 

Najviditeľnejším vylepšením je LED svietidlo

Hodinky budú dostupné v základnej verzii a vo verzii Tactical Edition. Rozmery puzdra narástli na 50 milimetrov, čím sa zväčšila veľkosť displeja z 0,9 na 1,1 palcov. Displej je opäť monochromatický s rozlíšením 176 x 176 pixelov.  Novinkou je však integrované LED svietidlo, ktoré vám pomôže športovaní v noci. Na výber je biela a červená farba svetla (a v prípade verzie Tacticale Edtion aj zelená).

Garmin Instinct 2X Solar
LED svietidlo | Zdroj: XDA-developers.com

Novinkou je tiež multifrekvenčný GPS prijímač a väčšia batéria. V bežnom režime vydržia hodinky 40 dní a pri aktívnej GPS až 60 hodín, čo je posun oproti modelu Instinct 2, ktorý to zvládol za 48 hodín. V režime šetrenia batérie je opäť teoreticky možná aj neobmedzená výdrž. Solárny panel k tomu  však vyžaduje vystavenie 50 tisícom luxov slnečného žiarenie po dobu 3 hodín denne, čo je možne len v lete za jasného slnka.

Okrem softvérových vylepšení je väčšina funkcií zhodná z predošlým modelom

Z nových funkcií je dobre spomenúť Pripravenosť k tréningu, Ranný report a GAP (Grade Adjusted Pace), čo je prepočet tempa na rovinu. Väčšina ďalších funkcií je potom prevzatá od modelu Instinct 2 Solar z minulého roka. Hodinky majú opäť zvýšenú odolnosť, čo dokazuje vojenský štandard MIL-STD-810 a vodotesnosť 10 ATM.

Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar | Zdroj: XDA-developers.com

 

Nechýbajú známe navigačné čipy (GPS, GLONASS a Galileo) spolu s ABC senzormi (výškomer, barometer a kompas) a teplomerom. Prítomný je aj optický snímač srdcovej frekvencie a saturácie krvi kyslíkom. So smartfónom sa hodinky spoja cez Bluetooth a k dispozícii je aj podpora ANT+. Hodinky vám zmerajú stres, kvalitu spánku, kroky, kalórie, prejedenú vzdialenosť a ďalšie metriky. Starší ľudia zase ocenia detekciu pádu.

Vďaka obchodu Garmin Connect IQ do hodiniek stiahnete ďalšie aplikácie a widgety. Samozrejmosťou je prítomnosť NFC čipu a bezkontaktných platieb Garmin Pay, ktoré na Slovensku podporujú vybrané banky. Garmin Instinct 2X Solar by mali na slovenskom trhu stáť 449,99 eur. V prípade verzie Tactical Editon by malo byť 499,99 eur.

Náš tip
WhatsApp zlepšuje zabezpečenie používateľských účtov a ochranu proti malvéru

 

 

16.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+