MojAndroid

Obľúbený výrobca športových hodiniek Garmin čoskoro uvedie na trh model Forerunner 165, ktorý by mal byť nástupcom modelu Forerunner 55. Mal by byť zároveň lacným vstupom do sveta profesionálnych športových hodiniek s podporou hudby v špeciálnej edícii. Špecifikácie novinky, ktoré sa neúmyselne objavili na stránkach výrobcu, popísal portál FitnessTrackerTest.

Forerunner 165 príde v dvoch verziách

Forerunner 165 bude k dispozícii v dvoch variantoch. Okrem štandardného modelu bude k dispozícii Forerunner 165 Music so vstavaným 4 GB  úložiskom pre hudbu, ktorú možno prehrávať cez Bluetooth slúchadlá a reproduktory. Väčšie modely Forerunner 265 a Forerunner 965 ponúkajú pritom 8 GB, respektíve 32 GB úložisko, ktoré v ich prípade slúži aj pre offline mapy.

Garmin
Garmin Forerunner 165 sa objavil na stránkach výrobcu | Zdroj: fitness-tracker-test.info

Vzhľadom na veľké množstvo dát, ktoré je možné preniesť do hodiniek, budú Forerunner 165 Music vybavené Wi-Fi, ktorý bude štandardnému modelu chýbať. Séria bude využívať AMOLED displej s uhlopriečkou 1,2 palcov, ktorý je nielen oproti predchodcovi väčší, ale má aj oveľa vyššie rozlíšenie 390 x 390 pixelov.

Hodinky dostanú nový PPG snímač

Napriek väčšiemu displeju má puzdro iba 43 x 43 x 11,6 mm a mierne zvýšená hmotnosť nie je takmer badateľná. Výdrž batérie až 11 dní v režime inteligentných hodiniek. Pri použití GPS vydrží Forerunner 165 až 19 hodín. Pri použití všetkých GNSS sietí vydrží batéria až 17 hodín. S prehrávaním hudby sa táto hodnota zníži na 7 alebo 6,5 hodín.

Do hodiniek bol integrovaná aj nový PPG snímač štvrtej generácie. Technológia s názvom „Elevate V4“ zodpovedná za meranie tepovej frekvencie a variability srdcovej frekvencie, pričom z nich odvodzuje celý rad metrík. Hodinky aj barometrický výškomer, ktorý slúži na zaznamenávanie nadmorskej výšky počas športových aktivít.

Garmin vivoactive 5
Funkčne bude novinka podobná modelu Garmin vivoactive 5 | Zdroj: Garmin.sk

Forerunner 165 ponúka aj detekciu zdriemnutia, kompas, rannú správu a miniaplikáciu Race Widget. Podľa hardvéru a funkcií sa Forerunner 165 bude podobať na modelu Garmin vivoactive 5, ktorý stojí 299 eur. Garmin Forerunner 165 by však mal mať cenu okolo 280 eur. Hudobná verzia Forerunner 165 Music by mala stáť okolo 330 eur.

Na trh v ostatnej dobe dorazilo viacero zaujímavých smart hodiniek. Withings predstavil luxusné hybridné hodinky ScanWatch Nova, Redmi Watch 4 dorazili ako lacná alternatíva Apple Watch a prichádza aj 2. generácia luxusných smart hodiniek Garmin MARQ Athlete.

Náš tip
Waze prichádza s novinkami, týkajú sa nahlasovania udalostí

9.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+