MojAndroid

Výrobca Garmin predstavil novú generáciu svojich bežeckých smart hodiniek série Forerunner, ktorá dostala po prvýkrát AMOLED displeje pre zobrazovanie športových a smart funkcií. Aj napriek pokročilejšej technológií displeja majú podľa portálu GSMArena novinky Garmin  Forerunner 965 a Forerunner 265 veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie.

AMOLED displeje a nižšia výdrž? Ani náhodou

Minulé generácie hodiniek využívali technológiu transflektívných memory-in-pixel (MIP) displejov, Tie boli síce úsporné a dobré viditeľné na slnku, ale kvalita obrazu za modernými smart hodinkami zaostávala. Vďaka AMOLED displejom budú môcť hodinky zobraziť detailnejšie a farebné krajšie ciferníky, aplikácie, mapy a zlepší sa aj plynulosť animácií.

Podstatné je tiež, že napriek AMOLED displejom by mali mať hodinky stále výbornú výdrž na jedno nabitie. Model Garmin Forerunner 965 by mal na jedno nabitie vydržať fungovať až 23 dní a lacnejší model Garmin Forerunner 265 15 dní. Garmin Forerunner 965 sa má predávať za cenu 649 eur v troch farebných kombináciách, zatiaľ čo Forerunner 265 vyjde na 499 eur.

Funkčná výbava zostáva rovnaká ako v predošlých generáciách

Vyšší model Garmin Forerunner 965 bude mieriť na elitných atlétov. Okrem nového 1,4-palcového AMOLED displeja ponúkne aj nový titánový rám a tenšie telo. Zvyšná výbava zostava nezmenená. Nájdete v ňom dvojpásmový GPS snímač, pokročilý snímač srdcového tepu, platby Garmin Pay a špecifické funkcie ako Run Power Zones. Nechýba ani 32 GB úložisko alebo vodotesnosť 5 ATM, takže sú hodinky vhodné aj na povrchové plávanie.

Garmin Forerunner 265 sa budú predávať s dvoma veľkosťami displeja – 1,3 palcov a 1,1 palcov(model 265S). Budú zamerané na príležitostných bežcov a dodávané v dvoch veľkostiach – 42 mm a 46 mm. Hodinkám nechýba dvojpásmové GPS a ani bezkontaktné platby cez Garmin Pay. Oproti vyššiemu modelu však chýbajú niektoré softvérové funkcie. Vnútorné úložisko má veľkosť 8 GB. Samozrejmosťou je aj vodotesnosť 5 ATM.

Náš tip
Rusko zakázalo využívanie obľúbených četovacích aplikácií
4.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+