MojAndroid

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic sú prvým smart hodinkami Samsungu s WearOS a zdá sa, že im tento systém prinesie výhodu pravidelných aktualizácii. Podľa portálu GSMArena totiž necelý týždeň po predstavení dostávajú svoju prvú softvérovú aktualizáciu. Čo prináša?

WearOS v hodinkách Galaxy Watch4 využíva launcher One UI

Séria Samsung Galaxy Watch4 bola predstavená minulý týždeň spoločne s novým skladacími smartfónmi Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Očakávaným vylepšením v nich bolo nahradenie dlhoročného systému Tizen OS za WearOS od spoločnosti Google. Samsung už pritom v minulosti operačný systém Googlu vo svojich hodinkách využíval. Išlo však o starší systém Android Wear.

Samsung Galaxy Watch4
Redakcia

Tak ako v prípade smartfónov Samsung nemajú ani nové smart hodinky tohto výrobcu úplne čistý WearOS. Beží nad ním ešte launcher One UI. Vďaka nemu sú hodinky lepšie prepojené s ekosystémom Samsungu a dokážu napríklad synchronizovať zobrazené ciferníky s externým displejom Galaxy Z Flip3. Rozdielom oproti iný WearOS hodinkám je aj použitý čipset – Exynos W920.

Samsung Galaxy Watch3


Aktualizácia opravuje hlavne chyby v systéme

Kvôli týmto dvom rozdielom bude pri aktualizáciách softvéru pravdepodobne nutná užšia spolupráca Googlu a Samsungu. Prvý výsledok tejto spolupráce nesie číselné označenie R8xxXXU1BUH5. Veľkosť aktualizácie je 290 MB a dostupná by mala byť cez aplikáciu Galaxy Wearable v spárovanom smartfóne. Aplikácia by vás na ňu mala automaticky upozorniť. Pred aktualizáciou sa presvedčte, že má hodinky dostatočne nabité.

Samsung Galaxy Watch4 aktualizácia | Foto: GSMArena.com

Spoločnosť Samsung v zozname zmien aktualizácie spomína opravu viacerých chýb v systéme a vylepšenie jeho stability a výkonu. Výrobca tiež píše o nových alebo vylepšených funkciach v systéme WearOS, ktoré však bližšie nešpecifikuje. Pre slovenských zákazníkov je momentálne najpodstatnejšou funkciou, ktorú dostali s predstavením nových hodiniek, podpora platobného systému Google Pay vo WearOS na Slovensku.

Náš tip
Xiaomi obviňuje Realme, že už kopíruje aj ich marketingovú stratégiu

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+