MojAndroid

Spoločnosť Samsung už viac ako mesiac aktualizuje svoje smartfóny na najnovšiu verziu systému Android 12. Ďalším v poradí je podľa portálu SamMobile model strednej triedy Samsung Galaxy A42 5G.

Aktualizácia bola spustená v susednom Poľsku

Samsung Galaxy A42 5G bol predstavený v októbri roku 2020, takže je už na trhu takmer rok a pol. Počas svojho uvedenia to bol cenovo najdostupnejší smartfón Samsungu s podporou 5G. Juhokórejský gigant má už dnes v portfóliu samozrejme aj cenovo zaujímavejšie 5G smartfóny, ale napriek tomu nezabúda ani na tento starší model.

Samsung Galaxy A42 5G
Samsung Galaxy A42 5G | Zdroj: GSMArena.com

Aktualizácia softvéru, ktorá mu prináša najnovšiu verziu systému Android 12, má číselné označenie A426BXXU3CUL9. Momentálne je dostupná v Poľsku a odtiaľ by sa mala rozšíriť do ďalších európskych krajín. Súčasťou aktualizácie je aj decembrová bezpečnostná záplata a nadstavba One UI 4.0, ktorá prináša nové grafické prvky a widgety.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Jej dostupnosť si môžete samozrejme overiť aj manuálne v sekcii systému Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Očakávame, že aktualizácia čoskoro dorazí aj na modely, ktoré boli kúpené na Slovensku. Ak k vám už aktualizácia dorazila, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro: Porovnanie dvoch generácií vlajkových lodí
15.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+