MojAndroid

Spoločnosť Fossil v pondelok predstavila novú sériu inteligentných hodiniek Gen 5E. Táto séria je veľmi podobná minuloročnej sérii Gen 5. Nové inteligentné hodinky prišli o pár funkcií, vďaka čomu je ich cena nižšia, ale prichádzajú v dvoch rôznych veľkostiach a v rôznych farbách. Informuje o nich portál XDA Developers.

Teraz už aj v menšej veľkosti

Hodinky Fossil Gen 5E budú k dispozícii v novej, menšej veľkosti s priemerom 42 mm. Budú mať menšie okraje a 1,19-palcový OLED displej s rozlíšením 416 × 416 pixelov. Ak preferujete väčšie hodinky, nemusíte sa báť, dostupné budú aj tri nové štýly vo veľkosti s priemerom 44 mm. Pri výbere veľkosti nemusíte brať cenu do úvahy, obe veľkosti začínajú na rovnakej cene.

Funkcie ostávajú takmer rovnaké

Séria Gen 5E je síce iba odľahčená séria Gen 5, ale veľa funkcií zostáva rovnakých ako pri minuloročnej verzii, napríklad merač spánku, merač fyzickej aktivity alebo senzor pre meranie srdcového tepu. Inteligentné hodinky Fossil Gen 5E môžete tiež použiť na telefonovanie, pokiaľ sú spárované s vašim smartfónom. Hodinky taktiež podporujú Google Assistant a Google Pay. Chýba však senzor pre automatickú úpravu jasu a modul GPS.

Tohtoročné špecifikácie nečakajte

No ak sa pre tieto hodinky rozhodnete, budete sa musieť uspokojiť s minuloročnými špecifikáciami. Séria Gen 5E  beží na minuloročnom procesore Snapdragon Wear 3100 a operačná pamäť má veľkosť 1 GB. Interné úložisko sa tiež zmenšilo o polovicu na 4 GB a batéria má kapacitu 300mAh. Hodinkám však nechýba vodoodolnosť  5 ATM. 

Cena hodiniek začína už na 249 amerických dolároch a dajú sa preobjednať na oficiálnej stránke spoločnosti Fossil. V porovnaní s cenou série Gen 5 to nie je až taký veľký rozdiel, jej cena začína na 295 amerických dolároch.

Možno by stálo za to počkať si na novú generáciu inteligentných hodiniek Fossil Gen 6, ktorá by mala mať nový Snapdragon Wear 4100. Ten je v porovnaní s minuloročným procesorom oveľa výkonnejší. Napriek tomu, ak si plánujete kúpiť nové inteligentné hodinky so systémom Wear OS, nová séria Fossil Gen 5E je jednou z tých lepších možností.

Náš tip
Vyberáme najlepšie smart hodinky s cenou do 300 eur
7.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+