MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm, ktorá sa zaoberá výrobou mobilných procesorov odhalila svoj nový čipset, ktorý je určený pre smart hodinky, Snapdragon Wear 3100.  Podujatie, na ktorom bol procesor odhalený, sa konalo včera v San Franciscu.

Lepšia výdrž na jedno nabitie

Snapdragon Wear 3100 prichádza dva roky po tom, čo firma predstavila predchodcu, Snapdragon Wear 2100, ktorý sa momentálne používa vo väčšine smart hodiniek. Výrobca sa v tomto prípade v prvom rade zameral na výdrž batérie, ktorá je v smart hodinkách najväčším problémom. Väčšina z nich vydrží len deň, maximálne dva pri plnom využití všetkých funkcií. Nový procesor je navrhnutý špeciálne pre nositeľné príslušenstvo. V prípade predchodcu tomu tak nebolo, ten bol akýmsi oklieštením už existujúceho procesoru pre smartfóny.

Procesor obsahuje 4 A7 jadrá, pričom Snapdragon Wear 2100  obsahuje len jedno. Rovnako prichádza s novým digitálnym signálovým procesorom (DSP). Prináša obrovské zlepšenie týkajúce sa výdrže batérie. Prvé správy hovoria o tom, že výdrž môže byť až trojnásobná oproti predchádzajúcemu modelu.

Nový procesor prinesie 3 rozdielne módy:

  • Ambientný mód – v tomto móde vyzerajú hodinky štandardne, pričom ponúkajú základné informácie o krokoch alebo úrovne nabitia batérie či iných funkciách hodiniek
  • Športový mód – pokiaľ patríte k aktívne žijúcim ľuďom, v tomto móde vám hodinky ponúknu neustále meranie tepu, GPS a ostatné funkcie spojené so zdravým životným štýlom a pohybom. Dôraz sa tu taktiež kladie na výdrž batérie, určite bude lepšia, ako pri hodinkách so starším procesorom
  • Tradičný mód – špeciálne navrhnutý pre čo najlepšiu výdrž batérie. Používateľ si vyberie typ ciferníka, ktorý sa mu páči a všetko ostatné zabezpečí ultra úsporný koprocesor. S plným nabitím batérie by v tomto režime mali hodinky vydržať až 30 dní

Qualcomm oznámil aj mená svojich prvých zákazníkov, ktorí budú mať nový procesor k dispozícii pre svoje smart hodinky. Zaujímavé je, že sa nejedná o TOP technologické značky, ale skôr o luxusné značky. Nájdeme medzi nimi napríklad Fossil, Louis Vuitton či Montblanc. Uvidíme, kedy sa procesor dostane aj k ostatným výrobcom.

Náš tip
Xiaoxun Smartwatch S: Nové smart hodinky pre deti od Xiaomi
11.9.2018
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+