MojAndroid

O priazeň mobilných hráčov momentálne súperí trojica 3D akčných FPS titulov – pionier žánru Battle Royale PUBG Mobile, jeho priamy konkurent Fortnite a novinka Call of Duty Mobile. Hlavne posledný menovaný zaznamenal rekordný počet stiahnutí v obchode Google Play a následne aj rekordné tržby. Možno aj to je dôvodom, prečo podľa serveru PhoneArena začalo herné štúdio Epic Games, ktoré stojí za titulom Fortnite, rozmýšľať o ponúknutí inštalácie svojej hry z obchodu Google Play.

Epic Games prejavil záujem, Google ho odmietol

Mobilnú hru Fortnite si narozdiel od konkurencie musia hráči inštalovať z oficiálneho webu výrobcu. Pre mnohých je to nepraktické a často z ich strany kritizované, predovšetkým z hľadiska bezpečnosti. Teraz im na chvíľu svitla nádej na zmenu. Herné štúdio Epic Games oficiálne požiadalo spoločnosť Google o zaradenie ich hry Fortnite do obchodu Google Play. Tá to ale okamžite zamietla. Aký na to mala dôvod?

Štúdio chcelo výnimku z platenia podielu Googlu

Epic Games totiž zároveň požiadali o výnimku z platenia podielu tržieb spoločnosti Google. To samozrejme Google okamžite zmietol zo stola, pretože chce pre všetkých rovnaké podmienky. Každý developer, ktorý publikuje v obchode Google Play svoju mobilnú aplikáciu, musí využívať pre platby od zákazníkov platobný systém Googlu. Zároveň musí odvádzať Googlu 30 % z predaja aplikácií a aj z mikrotransakcií v nich. Získanými peniazmi následne Google vylepšuje platformu Android, obchod Google Play a aj jeho zabezpečenie. Pre Epic Games sú ale tieto podmienky nevyhovujúce, a tak pravdepodobne ostane pri pôvodnom spôsobe inštalácie.

Náš tip
Call of Duty Mobile: 35 miliónov stiahnutí za prvé 3 dni
12.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+