MojAndroid

Hra Fortnite Battle Royale je bezpochyby herný fenomén, ktorý už ovládol nielen PC, konzoly, ale v posledných mesiacoch aj iOs zariadenia. Nečudo, že majitelia Android zariadení už netrpezlivo čakajú, keď sa tento populárny konkurent PUBG mobile objaví aj na ich platforme. A ako sa zdá, budú si musieť ešte nejaký čas počkať. Nedávno sa síce na stránkach Epic games objavil zoznam podporovaných Android zariadení, ale spoločnosť potvrdila, že hra nebude dostupná klasicky v obchode Google Play. Ďalšou zlou správou boli špekulácie, že Android verzia hry Fortnite by mala byť prvý mesiac exkluzívne len pre očakávaný top model Samsung Galaxy Note 9. Teraz prichádzajú ďalšie zdrvujúce špekulácie.

Náš tip
Toto je hra, ktorá zosadila PUBG Mobile z prvého miesta v obchode Play

Podľa nich by po skončení 30-dňovej exkluzivite pre Samsung Galaxy Note 9 mala pokračovať ešte 90-dňová exkluzivita pre ďalšie Samsung Android zariadenia. Tým pádom by mal Samsung celkovo 4-mesačnú exkluzivitu na túto očakávanú hru. Za takú marketingovú podporu svojich zariadení by musel štúdiu Epic Games zaplatiť obrovskú sumu. Otázne je, akým spôsobom sa bude novinka inštalovať. Je pravdepodobné, že si majitelia Samsung zariadení budú musieť z webových stránok tvorcovia hry stiahnuť “game launcher” a skrz neho hru nainštalovať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+