MojAndroid

Ak sa aspoň trošku zaujímate o počítačové či konzolové hry, určite ste postrehli relatívne novú hru PlayerUnknown’s Battlegrounds, ktorá vlani narobila poriadny rozruch a v rekordnom čase sa stala jednou z najpredávanejších počítačových hier v histórii. Bolo preto iba otázkou času, kým sa hra objaví aj na smartfónoch. Netrvalo dlho a mobilnú verziu PUBG si mohli zahrať hráči v Číne. Existovali spôsoby, ako si hru nainštalovať u nás aj vtedy, no teraz sa PUBG rozširuje aj do ďalších krajín a konečne prichádza aj v anglickej verzii.

Náš tip
Rules of Survival: Fenomén PUBG v mobilnej verzii

Hra je zatiaľ dostupná vo forme beta verzie v Kanade, no čo je veľmi dôležité, nachádza sa už aj v Obchode Play. Vďaka tomu nebolo ťažké vyexportovať APK súbor a všetko potrebné k tomu, aby si hru mohli zahrať aj hráči v ďalších častiach sveta.

Ako nainštalovať anglickú verziu PUBG Mobile

Existuje niekoľko spôsobov, ako si hru zahrať aj u nás. Nám sa najviac páči ten, s ktorým prišiel český portál Svět Androida. K hraniu hry totiž nestačí APK súbor, potrebujete aj ďalšie, tzv. OBB súbory. Ak by ste si iba stiahli APK a nainštalovali, hra by sa vám nespustila, pretože by rozpoznala, že ju nehráte z Kanady. Vďaka riešeniu od českých kolegov však nepotrebujete žiadnu VPN ani nič podobné, stačí nainštalovať aplikáciu cez nástroj APK Pure.

  1. Najskôr však bude potrebné povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov. Možnosť nájdete v nastaveniach zabezpečenia, no ak máte systém Android 8.0 Oreo a novší, aj tak budete musieť nakoniec povoliť inštaláciu dodatočne aj pre aplikáciu APK Pure.
  2. Tú stiahnite a nainštalujte prostredníctvom tohto odkazu.
  3. Teraz si potrebujete stiahnuť XAPK súbor PUBG. Nájdete ho aj prostredníctvom aplikácie APKPure, no odtiaľ sa nám titul sťahoval veľmi pomaly. Znovu nám pomohli českí kolegovia zo Svět Androida, ktorí súbor nahrali na Disk Google. Súbor si môžete stiahnuť aj prostredníctvom tohto odkazu z Disku Google. Súbor má takmer 700 MB, takže sa pripravte na to, že v závislosti od rýchlosti vášho pripojenia si na jeho stiahnutie môžete chvíľu počkať.
  4. Následne treba otvoriť aplikáciu APK Pure a kliknúť na tlačidlo menu v pravom hornom rohu.
  5. Tu sa treba presunúť na záložku APK/XAPK Management a vybrať možnosť Install pri súbore PUBG Mobile.
  6. Najskôr prebehne kopírovanie spomínaných OBB súborov a nasledovať už bude klasická inštalácia aplikácie ako to poznáte.

A to je všetko – teraz máte v telefóne nainštalovanú anglickú verziu hry PUBG Mobile. Môžete dokonca odinštalovať aplikáciu APKPure, už ju viac nebudete potrebovať. Môžete sa pustiť rovno do hrania! PUBG Mobile môžete hrať ako hosť alebo sa pripojiť cez Facebook a vytvoriť si v hre prezývku.

Hra ponúka pomerne veľké množstvo nastavení a možností, ktoré vám umožnia lepšie si prispôsobiť ovládanie a navigáciu v hre. K dispozícii sú aj tri úrovne grafiky, pričom u nás na smartfóne Huawei Mate 10 Pro bola automaticky navrhnutá najvyššia úroveň. Niektoré grafické detaily si môžete neskôr nastaviť manuálne.

PUBG Mobile: Stojí to za to?

V prvom rade musíme pripomenúť, že stále ide o beta verziu hry, ktorá ani na počítačoch a konzolách zatiaľ nie je úplne stabilná. Aj preto sa pripravte na to, že v hre môžete naraziť na chyby a nedokonalosti, s ktorými sa museli naučiť žiť aj hráči na veľkých obrazovkách.

Po prvej odohranej hre však môžeme skonštatovať, že zážitok na mobile je skutočne fantastický. Grafika je na veľmi dobrej úrovni, ovládanie je prepracované a hoci trochu krkolomné, ide o jednu z najlepšie ovládateľných strieľačiek, aké sme si na smartfóne kedy zahrali.

Ak poznáte počítačovú alebo Xbox One verziu, musíte sa ale pripraviť na niekoľko zmien a kompromisov. V prvom rade – v hre narazíte na botov. Budete mať síce pocit, že ste nepremožiteľný, no zároveň to uberá na náročnosti a celkovom napätí hry.

Okrem toho musíte rátať s istými zjednodušeniami – na mape nenájdete toľko stromov a iných prirodzených prekážok, budovy sú oveľa jednoduchšie, majú menej dverí a výbava je porozhadzovaná na menšom počte miest.

Inak ale ide o vernú kópiu PUBG ako ho poznáme. Mapa (Erangel) je prakticky identická s tou na PC a Xboxe, terén je veľmi podobný, zbrane sú rovnaké a výbava tiež. To znamená, že okrem samotných zbraní budete hľadať aj vylepšenia (hlavne, pažby, zásobníky, zameriavače), život a energiu a niekoľko druhov granátov a nábojov.

My sme hneď v prvej hre skončili na druhom mieste po tom, ako sme sami (!) pristáli v škole, čo je inak jedno z najrušnejších miest na mape. Aj to hovorí o tom, že v hre sa nachádzajú boti, ale aj málo skúsení hráči.

Mobilná verzia PUBG má určite niečo do seba. Teší nás, že rýchlosť hry je približne rovnaká ako na PC a Xboxe, a ak sa dostanete do finále, hra vám zaberie aj pol hodinu. Potešia rôzne optimalizačné prvky, ako napríklad indikátory krokov, výstrelov a áut, ktoré sa objavujú na radare. Hru si tak užijete aj bez slúchadiel či dokonca celkom bez zvuku. Oproti konkurentom ako Rules of Survival je PUBG Mobile oveľa realistickejšou hrou, ktorá bude okrem zručnosti vyžadovať aj váš um a inteligenciu, aby ste preľstili nepriateľov v súbojoch 1 na 1. Želáme vám čo najviac šťavnatých “Chicken Dinner”!

Aktualizované 19. 3. o 10:50:

Kvôli množstvu stiahnutí je odkaz na stiahnutie z Disku Google nefunkčný, preto pridávame ďalší – XAPK súbor si môžete stiahnuť aj z tohto odkazu.

Doplnené 20. maca o 14:50:

Hra je už dostupná aj v našom Obchode Play, takže ju nemusíte sťahovať prostredníctvom návodu vyššie. Nájdete ju jednoducho aj prostredníctvom widgetu pod článkom. Ide o tú istú verziu hry, o ktorej sme písali vyššie, no tentokrát už aj s oficiálnou distribúciou u nás.

Výbornou správou je, že ak ste si v posledných dňoch nainštalovali hru pomocou nášho návodu a prihlasovali ste sa cez Facebook, všetky vaše dosiahnuté úspechy ostanú uložené. Poteší ale aj fakt, že okrem ázijského serveru pribudol aj európsky, na ktorom je neporovnateľne nižšia latencia. V čase písania tohto článku sme mali latenciu v priemere 180 ms na americkom serveri, 320 ms na ázijskom a iba 35 ms na európskom. Celkový zážitok z hry by tak mal byť ešte oveľa lepší ako doposiaľ.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+