MojAndroid

Smart náramok Fitbit Charge 5 dostal podľa portálu AndroidPolice novú aktualizáciu softvéru. Tá mu pridáva funkciu, ktorú sme doteraz videli iba v smart hodinkách od spoločnosti Fitbit.

Fitbit Charge 5 dostáva funkciu, ktorú má konkurencia už dávno

Smart náramky sú pre množstvo ľudí vhodnejším fitness zariadením než väčšie smart hodinky. Stoja menej, vydržia dlhšie na jedno nabitie a majú základné funkcie smart hodiniek. Samozrejme, niektoré funkcie stále chýbajú, ale rozdiel sa každým rokom rýchlo zmenšuje. Práve náramok Fitbit Charge 5 teraz dostal novú aktualizáciu, ktorá pridáva funkciu zo série smart hodiniek Fitbit.

Fitbit Charge 5 EDA
Fitbit Charge 5 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Aktualizácia s číselným označením firmvéru 1.171.50 pridáva novú funkciu „Nájsť telefón“ medzi možnosti Prebudenie obrazovky a Zámok obrazovky, ktoré sa zobrazia po potiahnutí prstom nadol z domovskej obrazovky. Po klepnutí na tlačidlo „Nájsť telefón“ vám zazvoní spárovaný smartfón. Je to veľmi užitočné, ak máte vo zvyku zabudnúť niekde smartfón a následne kvôli tomu panikáriť.

Po jeho nájdení jednoducho kliknite na tlačidlo „Zrušiť“, aby prestal vyzváňať. Fitbit tu očividne trochu dobieha konkurenciu, pretože túto funkciu má zakomponovaných veľa oveľa lacnejších fitness náramkov. V prípade tohto výrobcu bola doteraz dostupná len na smart hodinkách ako Fitbit Versa 3 a Sense.

Ako nainštalujete aktualizáciu?

Aktualizácia softvéru môžete vyhľadať cez oficiálnu aplikáciu Fitbit v spárovanom smartfóne. Zatiaľ nie je dostupná vo všetkých regiónoch, takže je možné, že nebude zatiaľ dostupná ani pre slovenských používateľov. V prípade, že vám jej dostupnosť aplikácia ohlási, tak sa pred jej inštaláciou uistite, že máte dostatočne nabitú batériu v smart náramku a aj smartfóne.

Náš tip
Je používanie alternatívnych launcherov bezpečné?

21.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+