MojAndroid

„Na trhu sa po rokoch objavila nová spoločnosť, ktorá si pre svoje podnikanie zvolila takisto značku „Huglo“. Dištancuje sa od pôvodného e-shopu, na ktorého praktiky upozorňovali pred štyrmi rokmi Slovenská obchodná inšpekcia a polícia, a avizuje spustenie „digitálneho riešenia pre podnikateľov“. S pôvodným obchodom nie je majetkovo prepojená.“

vyjadrenie nového majiteľa spoločnosti

Pôvodný článok z 18.marca 2020

Na Slovensku sa objavil ďalší podvodný eshop. Tentokrát využíva aktuálnu situáciu a tvári sa, že predáva ochranné rúška. Informovala o ňom facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR. Téme sa ako prvý na Slovensku venoval portál živé.aktuality.sk.

Reč je o eshope huglo.sk. Viacero ľudí sa v poslednom čase sťažovalo, že u nich nakúpilo a tovar doručený nebol. Zákazníci, ktorí chcú z dôvodu dlhej čakacej doby odstúpiť od zmluvy, nepochodia. Eshop odstúpenie od zmluvy neakceptuje a zákazníkov odkazuje na predajcu, ktorý sídli v Číne.

eshop huglo ruska

Čo sme si v eshope všimli my

Na stránku huglo.sk sme sa pozreli aj my. Vyzerá ako úplne klasický eshop. Dokonca sa na nej píše, že zákazníkom, ktorí nedostanú zásielku, vráti peniaze v plnej výške. To samozrejme nie je pravda.

Ďalším zaujímavým faktom je, že po rozkliknutí konkrétneho produktu sa objaví informácia o tom, koľko ľudí ho práve pozerá. To by ešte bolo v poriadku, no ďalšou a ešte zaujímavejšou informáciou je, že za spomínanú cenu sú už len posledné kusy. Pri každom produkte je konkrétne číslo s dostupnosťou.

 

Nič iné, ako donútiť zákazníka kúpiť tovar, za tým nehľadajte. Očividne ide o veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako predať čo najviac rúšok. Zákazníci si v domnienke, že naozaj ide o posledné kusy, tovar zakúpia. Kde je skutočná pravda, nevedno.

Okrem spomínaných informácií o počte kusov a o tom koľko zákazníkov si tovar prezerá, sme ešte našli odpočítavanie času, ktoré informuje, ako dlho bude platiť uvedená cena za produkt. Stránka funguje v slovenskom a českom jazyku.

V eshope môžete nájsť obchodné podmienky, ktoré vyzerajú relevantne. Kontakt na predávajúceho (názov spoločnosti či adresu) sme na stránke nenašli.

huglo ruska

Čo na to SOI

Facebooková stránka, ktorá o predmetnom e-shope informovala, zverejnila aj vyjadrenie Slovenskej obchodnej inšpekcie. Tá zaznamenala zvýšený počet sťažností práve na tento eshop ešte ku koncu roka 2019. Začiatkom roka 2020 sťažnosti pokračovali. SOI ďalej informuje, že prevádzkovateľom eshopu je spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii, konkrétne v Manchesteri.

Predávajúci podľa SOI odstúpenie od zmluvy do 14 dní síce akceptuje, no peniaze neboli vrátené žiadnemu zákazníkovi. Na následnú reklamáciu už eshop nereaguje.

Spustili sme vlastný e-shop

Nakupovať môžete aj na overených eshopoch. Jedným z nich je aj ten náš – eshop.mojandroid.sk. Nájdete tam kopec zaujímavých smart home produktov a navyše môžete vyhrať jeden z desiatich smartfónov Samsung Galaxy A10.

Náš tip
Pozor! Falošné eshopy s rúškami na Slovensku kradnú osobné údaje
18.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+