MojAndroid

Zohnať dnes ochranné rúška na tvár je takmer nemožné. To isté platí aj pre respirátory. V lekárňach ich je nedostatok, rovnako je problém zohnať ich aj v eshopoch. Kvôli koronavírusu sa niektorí Slováci predzásobovali, na iných nezostalo.

Náš tip
Koronavírus na Slovensku: Všetky informácie získate na tejto stránke

Problém je aj s nedostatkom rúšok pre zdravotníkov. Tí, ktorí ich nakúpili dopredu, prípadne viac, sa na nich snažia zarobiť a predať ich napríklad na bazoši. My sme hľadali a predsa len sme niečo našli. A navyše za dobré ceny.

kupit ruska

Balenie 10 rúšok
Balenie 10 rúšok

Slovenská republika zavádza v rámci zamedzenia šírenia koronavírusu rôzne opatrenia. Zatvorené sú školy, reštaurácie a iné miesta, kde sa zhromažďuje viac ľudí. Výnimky platia napríklad pre obchody s drogériou či potravinami.

xiaomi air purifier

 

alza affiliate Xiaomi Mi Air Purifier 2H
alza affiliate Čistička vzduchu Dyson Pure Cool
Sharp FP F30EUH

V rámci prevencie je dobré nosiť ochranné rúško. To síce stopercentne neochráni, ale určite môže pomôcť. Preto by sme mali byť zodpovední a ochranné rúška nosiť. Aspoň v obchodoch, vozidlách MHD a všade tam, kde je možnosť stretnutia s ďalšími ľuďmi.

Pre tých, ktorým sa nechce čakať

GearBest ponúka ochranné rúška aj z nemeckého skladu. V tomto prípade by mala byť dodacia doba približne 5 pracovných dní. Ideálne pre tých, ktorým sa nechce čakať na zásielku z Číny. Pridávame aj slovenské alternatívy a bavlnené rúška, ktoré môžete po vypraní používať opakovane.

Kúpiť 50 ks ochranných rúšok z EU skladu
Náš tip
Aplikácia zobrazujúca mapu šírenia koronavírusu obsahuje malvér
17.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+