MojAndroid

Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta tvrdí, že mobilná aplikácia Facebook je navrhnutá na to, aby úmyselne vybíjala batériu vášho zariadenia. Prečo to ale robí? Informácie priniesol portál New York Post.

Facebook zrejme úmyselne vybíja naše batérie

Aplikácie Facebook podľa slov bývalého zamestnanca menom George Hayward vybíja smartfóny používateľov za účelom testovania funkcií na pozadí. Hayward povedal manažérke, že takéto testovanie môže niekomu ublížiť (rýchle vybíjanie, zhoršenie výkonu telefónu, vybitie v nesprávnej situácii a podobne). Manažérka mu na to odpovedala: “Keď ublížime niekoľkým, môžeme pomôcť väčším masám.” 33-ročný George Hayward podal na Meta žalobu z dôvodu, že bol v novembri prepustený za odmietnutie účasti na tomto utajenom testovaní funkcionalít na pozadí.

George Hayward
George Hayward | Zdroj: NYPost.com

Úmyselné vybíjanie batérií v smartfóne predstavuje risk úplného vybitia telefónu v nevhodnej chvíli, kedy by používateľ mohol potrebovať mobil na niečo veľmi dôležité. Aj toto môže byť teda dôvodom, prečo je aplikácia Facebooku tak energeticky náročnou. Podľa slov už bývalého zamestnanca to Meta robí vedomky a nelegálne. Samotná firma sa k situácii doposiaľ nevyjadrila.

Náš tip
NAY Android Roka 2022: Poznáme najobľúbenejšie Androidy a výhercov viac ako 20 cien

30.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+