MojAndroid

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že spoločnosť Facebook pripravuje natívnu aplikáciu svojej sociálnej siete pre Android. Zatiaľ mali to šťastie len používatelia iOS, no čoskoro sa môžeme dočkať natívnej aplikácie, ktorá ma nahradiť HTML5 aplatformu aj pre systém Android.

Vývoj aplikácie sprevádza aj testovanie, do ktorého spoločnosť Facebook zapája aj svojich pracovníkov. V sídle spoločnosti vyzýva spoločnosť svojich zamestnancov, aby sa zapojili do testovania aplikácie na svojich Android smartfónoch a prispeli tak ku skorému a zdarnému výtvoru v podobe natívnej aplikácie. Spoločnosť dokonca svojich zamestnancov povzbudzuje k tomu, aby presedlali na Android.

Facebook presviedča svojich zamestnancov tak, že ukazuje množstvo používateľov jednotlivých platforiem, ktorí navštevujú sociálnu sieť. Okrem toho Facebook zverejnil svoje API aplikácie Facebook a prednedávnom prešla aplikácia aj aktualizáciou, ktorá opravuje niekoľko chýb a pridáva niekoľko ďalších funkcií a vylepšení, s ktorými sa stretneme v natívnej aplikácií.

Budeme teda čakať a dúfať, že Facebook prinesie svoju aplikáciu čo najskôr a zároveň veríme, že prinesie lepší používateľský zážitok ako verzie, ktoré využívali HTML5.

Zdroj, foto: MobileMag

26.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+