MojAndroid

Aj gigantom s tisícovým tímom programátorov sa niekedy podarí poriadny prešľap. Včera nás o tom presvedčila spoločnosť Meta, ktorá podľa portálu 1news nechtiac pripravila svojim používateľom nepríjemné prekvapenie chybného feedu, ktorý zobrazoval iba stránky celebrít.

Približne okolo siedmej hodiny ráno začali na stránke Downdetector pribúdať stovky hlásení. O necelé dve hodiny neskôr nahlásilo problémy vyše 2 800 ľudí, z čoho 97 % sa sťažovalo na problematický feed a 3 % na problémy s pridávaním príspevkov.

Chyba postihla používateľov Facebooku z celého sveta a nevynechala ani Slovensko. Aj slovenský Downdetector zaznamenal stovky hlásení, problémy u nás pretrvávali takmer do obeda. Na Twitteri sa spoločnosti Meta začala ozývať kopa zmätených ľudí, ktorí ani len netušili, čo sa deje.

“Všetci iba označujú Eminema a Drakea v rôznych príspevkoch. A ja som zmätený.” napísal jeden z používateľov. “Feed noviniek mi ukazuje náhodné príspevky od ľudí ktorých nepoznám, ktorí píšu na stránku Joea Bidena”. ozval sa ďalší.

Spoločnosť Meta doposiaľ nepotvrdila, či ide o výpadok alebo útok hackerov, no očividne na odstránení problémov pracujú, nakoľko sa počet hlásení stále zmenšuje. Dnes to vyzerá, že je už všetko v poriadku.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Facebook a ochrana súkromia? Tento prípad opäť nalomil renomé sociálnej siete

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+