MojAndroid

Facebook patrí k tomu typu spoločnosti, ktorá sa neustále snaží napredovať, udávať trend a pracovať na svojom produkte. Od sociálnej siete určenej na zábavu či zoznamku to dotiahol na jedného zo svetových technologických gigantov. Kým niektoré novinky ohľadom Facebooku sú niečím skutočne výnimočné, sú tu aj menej nápadné vylepšenia. Jedným z nich je aj zmena dizajnu používateľského prostredia. V najbližších týždňoch nás čaká novinka, ktorá sa má postarať o ešte “vzdušnejší” dizajn aplikácie, ktorý sústredí pozornosť na obsah. Napríklad, nemali by nás viac vyrušovať veľké modré lišty či rôzne oznamy, ktoré nemajú v rámci obsahu väčší význam. Naopak, viac miesta sa ujde panelom, v ktorých je “Lajk”, Komentár” a “Zdieľanie”.

Facebook sa rozhodol už dávnejšie bojovať proti hoaxom či zmenám obsahu článkov a už v náhľade článku ponúka dostatok textu. Dá sa povedať, že náhľad článku teraz zaberie snáď celú obrazovku počas scrollovania Nástenky. Tiež sa máme tešiť na okrúhle profilové fotografie v jednotlivých príspevkoch na nástenke. Nuž a v neposlednom rade, komentáre majú byť v “bublinkách”, respektíve viac vyznačené, ako to poznáme z niektorých chatových služieb. Nový náhľad na aplikáciu hovorí o príchode ešte čistejšieho designu. Páči sa vám?

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+