MojAndroid

Facebook sa snaží ako najväčšia sociálna sieť na svete poskytnúť svojim používateľom čo najviac možností. Ak ale niekto zomrie, už si toľko z tých úžasných možností neužije. Preto myslí aj na nich a predstavil celkom novú sekciu “Tributes”, kde môžu niektorí vybraní priatelia prispievať aj po vašej smrti.

Vaša pamiatka zostane na Facebooku dlho

Nová sekcia Tributes (z angl. “tribute” znamená “pocta”, ďalej teda sekcia “Pocty”) umožňuje to, aby mohli vaši priatelia uverejňovať príspevky s vami aj po vašej smrti. Bude to individuálne na základe nastavení tzv. “memorialized” účtu (z angl. “to memorialize” znamená “uctiť pamiatku”), ktorý môžu spravovať kontakty vami určené. Memorialized účet je každý účet, ktorého používateľ bol označený za mŕtveho.

Po smrti nie je potrebné svoj účet na Facebooku mazať, môžete ho zveriť tzv. legacy contacts
Po smrti nie je potrebné svoj účet na Facebooku mazať, môžete ho zveriť tzv. legacy contacts

Zas a raz im dal Facebook špecifický názov “legacy contacts“, my im budeme hovoriť dediace kontakty. Sekcia Pocty je oddelená od vašej Časovej osi, ktorú môžete spravovať zaživa. Poctu vám môžu vzdať priatelia po tom, čo jeden z vašich dedičných kontaktov oznámi Facebooku, že ste opustili svet živých.

Zlé meno vám už robiť nebudú

Ak by ste sa náhodou báli, že by vám niektorý z vašich dedičných kontaktov čítal po smrti správy, alebo by sa náhodou prihlasoval pod vaším menom, nemusíte sa báť, nebude to možné. Tieto kontakty (používatelia, ktorých tým poveríte) majú za úlohu spravovať vašu sekciu Pocty.

O novej možnosti sú používatelia informovaný pomocou takejto notifikácie
O novej možnosti sú používatelia informovaný pomocou takejto notifikácie

Jednotlivé príspevky v nej môžu mazať a upravovať. Takisto môžu rozhodnúť o tom, kto vlastne môže váš profil po smrti vidieť. No tajomstvá vašich četov zostanú aj po vašej smrti tajomstvami. Chystáte sa využiť možnosť sekcie Pocty? Napíšte nám o tom do diskusie pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook sa dostáva pod silný tlak kvôli ochrane súkromia. Rysuje sa rekordná pokuta
Náš tip
Touto cenou si cení Facebook súkromné dáta svojich používateľov
6.3.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+