MojAndroid

Spoločnosť Facebook čelí posledný rok škandálu s poskytnutím súkromných dát spoločnosti Cambridge Analytica pre účely predvolebnej kampane Donald Trumpa pred 3 rokmi. A ako sa ukázalo, nebola to jediná spoločnosť, ktorej poskytuje dáta. Teraz sa ukazuje, že sa spoločnosť snažila dostať k súkromným dátam používateľov ešte bližšie a to doslova tak, že im za to zaplatila. Aplikácia Facebook Research bez publicity už v roku 2016 ponúkala používateľom vo veku 13 až 35 rokov 20 dolárov za odosielanie ich dátového prenosu k analýze spoločnosti Facebook.

Spoločnosť sa tým pádom nehanbila platiť za súkromné dáta ani neplnoletým deťom. Na aplikáciu lákala aj pomocou služieb Applause, BetaBound a uTest. Aby sa dostala do obchodu AppStore pre iOS aplikácie, tak využila certifikát, ktorý umožňuje spoločnostiam distribuovať aplikácie určené pre interné testovanie. Do obchodu sa dostala ako VPN aplikácia Onavo. Minulý rok bola z obchodu AppStore odstránená, ale na Android platforme ju je stále možné nainštalovať z neznámych zdrojov mimo obchodu Google Play.

Náš tip
Ak na mesiac prestanete používať Facebook, budete šťastnejší. Tvrdí štúdia
2.2.2019
Zdroj: PhoneDog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+