MojAndroid

Facebook oficiálne oznámil nový spôsob nakupovania na svojich platformách. Služba Facebook Shops sa dostáva do WhatsAppu a Marketplace. Reklamy v obchodoch by mali pomôcť  obchodníkom, ale aj nakupujúcim.

Ľudia nakupujú viac online

Spôsob, akým ľudia nakupujú, sa za posledné roky výrazne zmenil. Všetko sa presúva do online priestoru. Obchod je súčasťou Facebooku už dlhé roky. Značky si môžu na platforme zaplatiť reklamu na svoje produkty, ktoré sa tak dostanú bližšie k potenciálnym zákazníkom.

facebook obchod

Výrazne sa myslenie zákazníkov zmenilo najmä počas pandémie, kedy v online priestore nakupovali podstatne častejšie. Na výber veľmi nemali. Prieskumy hovoria, že jeden z troch nakupujúcich na celom svete tvrdí, že aj po skončení pandémie plánuje v obchodoch tráviť menej času.

Facebook aktuálne zaznamenáva 300 miliónov návštevníkov obchodov mesačne, momentálne je na platforme 1,2 milióna aktívnych obchodov. Onedlho sa obchody začnú objavovať aj v aplikácii WhatsApp a v Marketplace na Facebooku. Začne to samozrejme v USA, kedy sa novinka dostane na Slovensko, zatiaľ nevieme.

Facebook: Rozšírená realita a nové možnosti

V najbližších mesiacoch pribudnú aj nejaké funkcie navyše. Pôjde napríklad o recenzie obchodov a tovaru na Instagrame, aby zákazníci získali lepší prehľad a mohli sa jednoduchšie rozhodnúť.

facebook obchod

Spoločnosť investuje nemalé peniaze aj do rozšírenej reality, s ktorou má do budúcna veľké plány. Nové nástroje na Instagrame majú nakupujúcim pomôcť nájsť produkty, ktoré hľadajú, práve pomocou rozšírenej reality. Následne si môžu napríklad oblečenie vizualizovať a zistiť, ako na nich asi bude vyzerať.

Náš tip
WhatsApp je opäť bohatší o niekoľko zaujímavých funkcií

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+