MojAndroid

WhatsApp po výraznom tlaku a kritike ustupuje od svojich pôvodných plánov. Funkčnosť účtov, ktoré nepríjmu nové používateľské podmienky, nateraz nebude obmedzovať. Ešte začiatkom mesiaca pritom prišlo rázne vyjadrenie, že prijatie nových podmienok bude jedinou cestou pre ďalšie používanie aplikácie WhatsApp.

Medzičasom sa však vo veci začalo angažovať napríklad Nemecko, ktoré novým podmienkam dalo ráznu stopku. Pripravovaná zmena sa nepáčila ani vládnym predstaviteľom v Indii, čo podľa dostupných informácií mohlo byť poslednou kvapkou.

Práve po ostrom odmietnutí zo strany indickej vlády totiž WhatsApp začal informovať o náhlej zmene plánov. Na tému upozornil portál TheNextWeb.

Plne funkčný aj bez prijatia nových podmienok

Vec sa má aktuálne tak, že ak používateľ neodsúhlasí nové podmienky, tak by sa v praxi nemalo nič stať s funkčnosťou jeho účtu. Pôvodne malo dochádzať k postupnému obmedzovaniu dostupných funkcií, až by sa aplikácia nakoniec stala prakticky nepoužiteľnou. To už teraz neplatí.

Vzhľadom na nedávne diskusie s viacerými vládnymi orgánmi a odborníkmi na ochranu súkromia chceme vyjasniť, že nebudeme obmedzovať to ako WhatsApp funguje pre tých, ktorí neprijali novú aktualizáciu [podmienok].

Občasné upozornenie

Hovorca spoločnosti síce uvádza, že táto zmena platí natrvalo, no vzhľadom na doterajší vývoj sa tomu verí len veľmi ťažko. Predstava, že by sa Facebook, ktorý stojí v pozadí, vzdal pôsobí až takmer rozprávkovo.

Koniec-koncov, tak celkom sa vlastne ani nevzdáva. Používateľov bude “príležitostne” upozorňovať, že nové podmienky by bolo vhodné prijať. Výzvy sa majú objavovať len sporadicky a nebudú stálou súčasťou aplikácie.

Zavedenie nových podmienok, ktoré malo byť priamočiare a neústupné, sa pre platformu WhatsApp nakoniec zmenilo na popletené snaženie plné zmien, úprav a ústupkov. Najnovšie teda platí to, že ak podmienky neodsúhlasíte, tak sa to žiadnym spôsobom neprejaví na použiteľnosti aplikácie WhatsApp. Otázne je, dokedy…

Náš tip
WhatsApp: Aké sú vhodné alternatívy pre četovaciu aplikáciu?
31.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+