MojAndroid

Hoaxy na sociálnej sieti Facebook alebo o samotnej sociálnej sieti Facebook sa často rokmi opakujú. Teraz sa jeden z nich opäť hlási o slovo. Konkrétne sa týka zbierania osobných údajov spoločnosťou Meta, ktorá Facebook vlastní, a spôsobu, ako tomu zabrániť. Na hoax upozornila slovenská polícia na svojej facebookovej stránke.

Hoax prichádza v čase zavedenia predplatného

Tento hoax sa naprieč internetom objavuje niekoľko dní a nabáda ľudí, aby si do svojho statusu nakopírovali “nesúhlas” s podmienkami a zásadami spoločnosti Meta. Zverejnenie statusu má zabrániť tomu, aby Facebook používal vaše fotky a iné informácie, ktoré v službe uverejňujete. Hoax spomína nové pravidlo Facebooku, ktoré dáva CEO spoločnosti Markovi Zuckerbergovi neobmedzené práva na používanie vašich fotografií a videí.

V minulosti sa už rovnaký hoax objavil a teraz sa objavuje znovu v čase, keď spoločnosť Meta zavádza vo svojich službách Facebook a Instagram predplatné bez reklám.  Ide samozrejme o nezmysel. Facebook a ďalšie služby spoločnosti Meta musia naďalej dodržiavať nariadenie Európskej únie o ochrane dát, ktoré je známe pod skratkou GDPR.  Vaše fotografie, videá a ďalšie osobné informácie tak naopak musia chrániť.

Vytvorením statusu, ktorý vidia len vaši priatelia, navyše na súhlase s podmienkami Facebooku nič nezmeníte. S pravidlami a podmienkami Facebooku, ktoré sú spísané na tomto odkaze, ste totiž súhlasili už pri samotnej registrácií a vytvorení používateľského konta. V službe si však môžete v sekcii pre súkromie nastaviť, ako sa vaše príspevky s fotografiami a videami zobrazujú ostatným a ako s ním môžu ostatní interagovať.

Náš tip
Vieme, kedy presne dostane váš Samsung Android 14
14.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+