MojAndroid

Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o tom, že sociálna sieť Facebook testuje natívne pridávanie GIF súborov v komentároch na nástenke. V rámci osláv 30. narodenín tohto obľúbeného formátu sprístupnil Facebook možnosť komentovania iba pomocou GIF všetkým používateľom.

Náš tip
Toto je 5 tipov na zníženie spotreby mobilných dát v aplikácii Facebook!

Už nejaký čas bolo možné v komentároch pridávať GIF animácie, no do komentárov bolo potrebné vložiť GIF z nejakého externého zdroja. Teraz sa na boku textového poľa zobrazuje ikonka pre pridanie GIF a pridávanie vtipných animácií je tak jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Novinka sa nám zobrazuje v Android aplikácii ale aj vo webovej verzii sociálnej siete. Je možné, že v prípade Android aplikácie budete potrebovať jej najnovšiu verziu, no tá by mala byť dostupná pre všetkých používateľov a pridávanie GIF do komentárov si tak môžete vyskúšať aj vy. Animácie je pritom možné jednoducho vyhľadávať podľa hesla tak, ako sme zvyknutí aj pri iných službách. Ponuka GIF je pomerne široká a vhodnú animáciu určite nájdete pri každej príležitosti.

Zaujímavé pritom je, že podľa niektorých zdrojov mal Facebook túto funkciu pripravenú už niekoľko rokov. Nechcel ju ale zverejniť preto, aby nenarušil vizuálnu stránku sekcie s komentármi pod príspevkami. Používatelia ale našli množstvo spôsobov, ako sem animácie GIF pridať z externých zdrojov. Služby ako imgur tak získavali výhodu a Facebook už nemal na výber.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

15.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+