MojAndroid

Ak sa pozriete do detailov spotreby energie vo vašom zariadení, v drvivej väčšine prípadov nájdete na prvej priečke v spotrebe energie aplikáciu Facebook. Hoci ide o naozaj náročnú Android aplikáciu, mnohí z nás ju používajú vo svojich zariadeniach najčastejšie zo všetkých. Aj preto sme sa rozhodli, že vám ponúkneme 5 tipov na to, ako znížiť spotrebu mobilných dát v tomto titule!

Náš tip
Aplikácie pre môj Android: Facebook a alternatívy
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ukrytý šetrič dát

Vedeli ste o tom, že oficiálna aplikácia Facebooku má v sebe ukrytý šetrič dát? Nájdete ho v kontextovom menu (3 čiarky vpravo hore) pod názvom Šetrič dát. Jeho aktivovaním sa zmenší veľkosť zobrazovaných obrázkov a vypne sa automatické prehrávanie videí na nástenke. Praktickou je možnosť vypnúť šetrič dát vtedy, keď ste pripojení na Wi-Fi.

Vypnite nahrávanie multimédií v HD kvalite

Ak chcete ušetriť niekoľko desiatok megabajtov mobilných dát mesačne, vypnite v Menu > Nastavenia aplikácií možnosti Nahrávať fotky v HD kvalite Nahrávať videá v HD kvalite. Všetky multimédiá, ktoré nahráte priamo na Facebook, alebo budete posielať cez Messenger, budú pred odoslaním komprimované, čo im síce uberie trochu z kvality, no Facebook vám aspoň nespotrebuje celý balíček mobilných dát za týždeň.

Stop automatickému prehrávaniu videa

V rovnakom Menu > Nastavenia aplikácií > Automatické prehrávanie nájdete aj možnosť vypnúť automatické prehrávanie videí. Nastaviť si môžete, či sa má vypnúť len ak ste pripojení cez mobilné dáta/Wi-Fi, len cez Wi-Fi alebo vždy. Ktorú možnosť si zvolíte, je len na vás.

Vypnite zbytočné upozornenia

Hoci sa vám to zdá nereálne, aj zbytočné upozornenia spôsobujú spotrebu vašich mobilných dát. Samotné zobrazenie upozornenia je len zlomkom z celej spotreby, no to, že si ho zobrazíte, spôsobí nutnosť opätovne načítať obsah v aplikácii Facebook. Ak si v Menu > Nastavenia aplikácií > Upozornenia vypnete notifikácie napríklad na spustenie živého videa vášho priateľa, či na označenie na fotke, nebudete nútení tak často otvárať aplikáciu Facebook a v konečnom dôsledku ušetríte aj na dátach.

Facebook Lite?

Ak si aj napriek všetkým predošlým krokom myslíte, že aplikácia Facebook jednoducho spotrebúva veľa vašich mobilných dát, vyskúšajte jej odľahčenú verziu Facebook Lite. Tá vám umožní zobraziť všetok obsah tejto sociálnej siete v kompaktnejšej verzii, ktorá je úsporná nielen k dátam, ale aj k batérii vášho zariadenia. V podstate ide o mobilnú verziu webu Facebook, ktorá je spracovaná vo forme mobilnej aplikácie. Najnovšiu verziu aplikácie Facebook Lite si môžete stiahnuť kliknutím na widget nižšie.

29.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+