MojAndroid

Aj keď sa možno zdá používanie GIF súborov ako archaické, pravdou je, že v poslednom období stále naberajú na popularite. Uvedomuje si to aj Facebook, ktorý nedávno pridal ich integráciu priamo do aplikácie Messengera. Teraz však testuje novú možnosť integrácie priamo na nástenkách v komentároch.

Podľa zdrojov blízkych portálu Techcrunch, bude možné animované GIF súbory pridávať pomocou špeciálneho tlačidla. Podporované majú byť zdroje, ako Giphy alebo Tenor. Po funkčnej stránke má ísť v podstate o klon z Facebook Messengeru, kde posielanie GIF súborov už veľmi dobre poznáme.

Náš tip
Facebook Messenger: Tipy a triky, o ktorých ste možno nevedeli

Ako sa dalo očakávať, nová funkcia je zatiaľ testovaná len malou skupinou používateľov. Ak sa jej testovanie ale ukáže ako úspešné, tak Facebook ju sprístupní pre všetkých. Podľa nás je to skvelá správa, keďže dobré GIF-ko, dokáže niekedy vyjadriť naše emócie lepšie, ako klasický komentár.

Zdroj: androidauthority

 

27.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+