MojAndroid

Len nedávno boli zverejnené informácie o novom inteligentnom asistentovi “M” z dielne Facebooku pre Messenger. Ten má využívať aj prvky umelej inteligencie na zlepšenie návrhov vo vašej konverzácii. Teraz spoločnosť Facebook na svojej konferencii F8 zachádza ešte ďalej. Jej myšlienky do budúcna zahŕňajú tiež botov a predstavila aj prostredie pre virtuálnu realitu.

Náš tip
Facebook chce pridať do Messengera nového inteligentného asistenta „M“

Nové funkcie od Facebooku nesú názov “Chat Extensions.” Facebook už v súčasnosti využíva inteligentné predpovede návrhov na miesta, ktoré by sa vám pohli páčiť. Teraz však s pomocou botov chce zájsť ešte hlbšie. Ak budete chcieť lístky do kina, nebudete sa pýtať inteligentného asistenta ktorého obsahujú už aplikácie Messenger či Allo, ale budete sa pýtať priamo – kina. Odpovie vám stránka samotného kina resp. bot, ktorý je pre túto stránku určený. Podobne to má fungovať aj pri iných podnikoch či inštitúciách.

Náš tip
Každé piate video na Facebooku je „naživo“, ľudia chcú čoraz viac aktuálny obsah

Návrhy automatických odpovedí a poskytnutie ďalších údajov však nie sú jediné funkcie, ktoré po novom boti dokážu. Vaše návrhy budete môcť prostredníctvom nich tiež zazdieľať. Ak napríklad potrebujete určitý recept z nejakých surovín, bot Facebooku vám pomôže tento recept nájsť a následne ponúkne zdieľanie do konverzácie vašim známym. Tento recept môže tiež priamo zobraziť v konverzácii vďaka návrhom z asistenta “M.”

Náš tip
Facebook Messenger ďalej rastie. Má už 1,2 miliardy aktívnych používateľov

Za zmienku stojí tiež podpora botov pre aplikácie tretích strán. Spotify ponúkne možnosť prehrávania obsahu a zdieľanie hudby v aplikácii, Food Network pomôže so spomínaným vyhľadávaním receptov či surovín a podporované budú aj stránky Yahoo či Wall Street Journal.

Virtuálna realita nie je spoločnosti Facebook taktiež ukradnutá a nové technologické vychytávky pripravuje aj v tejto oblasti. Ide o podporu Oculus Rift pre prostredie Facebook Spaces. V súčasnosti ide o jednoduché funkcie ako kreslenie či písanie v zdieľanom priestore, možnosť vytvoriť selfie a pod. Viac funkcií sa očakáva s pribúdajúcim záujmom o využitie virtuálnej reality.

Celú vývojársku konferenciu Facebook F8 si môžete pozrieť v priloženom videu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

20.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+